Валерій Давиденко

23 травня близько 18.30 нардепа Валерія Давиденка знайшли застреленим в особистій приймальні на вулиці Велика Васильківська, 4а в Києві. Депутата з вогнепальним пораненням у голову виявила прибиральниця .

Стосовно того що сталося, журналісти Gorod.cn.ua, зібрали думки чернігівців, чий життєвий шлях перетинався із загиблим нардепом.

Павло Солодовник

Павло Солодовник, креативний директор ТОВ «ЧеЛайн медіа груп», яке пов’язують з Валерієм Давиденко, відмовився щось коментувати нашому виданню. На своїй сторінці він написав:
Це була надзвичайно добра, мудра і порядна Людина!!! Друг, наставник і справжній Лідер! Ніякі слова і сльози не передадуть горя втрати… Щирі співчуття родині і близьким… Світла пам’ять…

Анна Романова

Анна Романова, депутатка Верховної Ради 8-го скликання:
Кожен коментар у цій справі — справить резонанс, а я маю обмаль інформації, щоб робити висновки. Хочу тільки сказати, що мені досі не віриться. Я рідко спілкувалася з паном Валерієм, але завжди він на мене справляв позитивне враження цілеспрямованої людини.
Співчуття рідним. Царство Небесне!

Олександр Кодола, народний депутат 8-го скликання:
-24 травня стало відомо про трагічну загибель нашого колеги і земляка Валерія Давиденка.
Обставини та причини смерті повинні бути встановлені правоохоронними органами. Це їх обов'язок. Тому розглядати якісь версії мені складно.
Валеру знаю давно, в минулій каденції Верховної Ради разом працювали як депутати від Чернігівщини. До того ж він родом з Носівки, яка входить в мій 209 округ. Цього тижня я був в парламенті, спілкувався з рядом колег, в тому числі бачив і його. Поговорили про політичну ситуацію, місцеві вибори.
Про його недругів чи побоювання за життя мені не відомо. Навпаки розповідав про свої плани в тому числі і в контексті політики.
Висловлюю свої співчуття рідним та близьким! Світла пам’ять…

Віталій Назаренко

Віталій Назаренко, журналіст газети «Чернігівщина»:
На мою думку, треба розглядати різні версії. Одна може бути пов’язана із звільненням останніх серйозних захисників Давиденка із СБУ. Плюс колишній голова Адміністрації Президента України Андрій Богдан був партнером по аграрному бізнесу, а екс-генпрокурор Руслан Рябошабка не хотів вносити постанову в парламент по притягненню до відповідальності Приходька. Як відомо, Приходько — однокласник і давній друг Давиденка, і саме він його і притягнув в політику. За часів Януковича Давиденко був на високій посаді у міністерстві. Версію про самогубство відкидаю взагалі — всі хто його знають, скажуть, що він на таке не здатний. Ще можливий такий варіант, бо в п’ятницю треба просто заглянути у рішення вчорашньої сесії облради і комунального майна. Його група зірвала голосування. Можливо тут потрібно шукати причину вбивства
Щодо місцевих виборів – у Давиденка була серйозна команда, одна з найкращих в області. Здогадайтесь, кому перейшов дорогу Давиденко з командою і кому він збирався протистояти на місцевих в Чернігові? Саме ця команда могла перемогти на майбутніх місцевих виборах. В його команді були усі – і десятники і сотники. Тут замішані великі гроші і серйозні гравці. Можу сказати однозначно, що з моменту смерті Давиденка «Наш край» припиняє своє існування на Чернігівщині.
Це не та людина яка може це зробити, він занадто любив себе, щоб добровільно піти з життя. Навіщо стрілятись в туалеті, протягнувши у вузькі двері крісло?
Такі вбивства хочуть повісити на самогубства завжди на вихідних, коли більшість прокурорів і суддів відпочивають на дачах. Людей підводять до того, ніби він сам застрелився. Але ж всі знають, що то не так. Також чекаємо на відео з камер спостереження. В офісі, де знайшли Давиденка, як раз всюди камери, окрім туалету. Також є багато камер поряд з офісом. Це ж центр міста, там купа будівель з камерами. Дивно чому поліція приховує ці відео і нічого про них не каже.

Юрій Паперний

Юрій Паперний, політичний експерт:
Скоріше за все вибори на окрузі будуть разом із місцевими. ЦВК подає подання що депутат вибув у зв’язку зі смертю. Парламент бере це до уваги і призначає вибори. На місце Давиденка я зараз розглядаю два кандидати. Перший – Олег Ляшко. Він, звичайно, найбільш пізнаваний як політик, але навряд чи він зможе використати цю велику електоральну імперію Давиденка. Тому якщо хтось, із доволі заможних людей зможе домовитися із нащадками цієї імперії, або взяти її по частинам – то він теж буде мати великий шанс здобути перемогу на цій території. Тому що Давиденко, його система і команда гарно спрацювала в минулому році як на президентських, так і на парламентських виборах. Цей округ на Чернігівщині найбільш розвинений електорально завдяки Давиденко. У нього є агітатори, є члени команди, і навіть вони не зациклені на «Нашому краї». Тому якщо хтось з киян чи хтось інший домовиться з усією системою – у нього будуть великі шанси на перемогу в цьому окрузі.
Також зараз мені поки важко прогнозувати, чи буде провладна партія висувати свого кандидата. Скоріш за все, думаю, що ні.
З приводу чи самогубство це? Поки чекаємо оприлюднення висновків поліції чи прокуратури. А потім вже можна погоджуватися чи не погоджуватися з ними. Мене непокоїть те, що в соціальних мережах почалося гадання кому це вигідно і для кого це робилося. Насправді Давиденко – це людина була доволі протиречива і в нього було багато опонентів. А тому на особистому житті, в таких випадках, не треба робити політики.

Довідка:

Валерій Давиденко — народний депутат України 8-го та 9-го скликань. Народився 16 березня 1973 року місті Носівка.
Закінчив Інженерно-технічний інститут ім.акад.І.С.Гулого за спеціальністю інженера-механіка.
З 2013 по 2014 рр. працював на посаді заступника Міністра аграрної політики та продовольства України.
У 2014 році був обраний до Верховної Ради 8 скликання як член Всеукраїнського аграрного обʼєднання «Заступ» за 208 округом (Бахмацький, Борзнянський, Куликівський, Менський, Талалаївський райони, частина Ічнянського району). У ВР приєднався до фракції БПП.
У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як безпартійний самовисуванець за 208 округом. З 6 грудня 2019 року — член депутатської групи «Довіра», до того — позафракційний. Член Комітету з питань економічного розвитку.
Згідно з декларацією, поданою ним 27 березня 2020 року, тримав готівкою більше 5 мільйонів доларів.
Виторг в тендерах компаній, в яких декларант є бенефіціаром — 22 423,74 грн.
Одружений, мав двох доньок.
Як повідомляє Суспільне, прощання з Валерієм Давиденко відбуватиметься у понеділок, 25 травня, спершу у Києві в ритуальній залі лікарні «Феофанія» з 14 до 16 години.
Наступного дня, у вівторок, відбудеться прощання та поховання на батьківщині депутата — у Носівці. Час і місце ще не визначили.

Джерело: Gorod.cn.ua
Фото з мережі