Представники руху «Чесно» зафіксували перший випадок кнопкодавства у Верховній Раді дев'ятого скликання. відзначився мажоритарник Олександр Ковальов, якого було обрано в найменшому прифронтовому окрузі №51 у Донецькій області.

Ковальов натискав кнопку на місці ще одного позафракційного мажоритарника з Донецької області Максима  Єфимова. Це сталося під час голосування за проєкт закону про імпічмент за основу. У результатах голосування навпроти прізвища Єфімова зазначено, що він голосував «за».

Ковальов спочатку заперечував факт кнопкодавства, але потім фактично визнав своє порушення.

«Там видно, що я кнопку натиснув? Погано, дуже жахливо... Якщо взяти систему зважування гріхів, що порушено за якісь періоди, то нехай це буде най-найменший гріх, тому що вже порушено більше... Якщо вже боротися за Конституцію, то давайте з більшого боротися, а кнопка...» — заявив депутат.

Єфімов віджартувався: «Магія була в тому, що я заліз під ручку і натискав на кнопку ... Я був під столом і натискав на кнопку. Відчепіться від мене, будь ласка».

Нагадаємо, що до Верховної Ради внесено законопроєкт про позбавлення мандата за кнопкодавство. Для цього необхідно внести зміни до Конституції України.