У Прилуках для населення тарифи на послуги з постачання теплової енергії для опалення зростуть на 42% при застосуванні тарифів без урахування виплат на утримання і ремонт ЦТП, з урахуванням — на 44,9%; для бюджетних установ - на 144,3% та 137%, для інших споживачів — на 152,4% та на 155,3% відповідно.

Головною причиною підняття вартості тарифів на опалення начальник КП «Прилукитепловодопостачання» Андрій Гавриш називає суттєве (до 150%) здорожчання вартості енергоносіїв, що формують відповідний тариф більш ніж на 90%.

По-перше, здорожчала вартість газу.

«Коли ми розраховували тариф, ми брали серпневу ціну на газ, яка складала на той час 14, 250 грн без ПДВ, але ми бачимо: поки ми проходили процедуру оприлюднення, ціна змінилася вдвічі. Остання ціна, яку нам прислала компанія „НафтоГазТрейдінг“ — 24, 93 гривні з ПДВ — за постачання природного газу, сюди не включено транспортування» — розповів Андрій Гавриш.

До того ж, за новими умовами з новим постачальником, за отримане блакитне паливо теплогенеруюче підприємсто (КП «Прилукитепловодопостачання» не виключення) повинно платити наперед.

«НафтоГазТрейдінг» вимагає передоплати за природній газ, тому це питання повинно вирішуватися на рівні держави. Цей механізм має працювати так: ми платитимемо «НафтоГазТрейдінгу» тільки після того, як надали послугу, а населення з нами розрахувалось за цю послугу, — додав Андрій Гавриш.

По-друге, підскочила вартість транспортування газу: з 620 грн/м куб до 1, 620 грн/м куб.

«Ціна за транспортування газу за тисячу кубів збільшилася на 138 відсотків, розподіл природного газу виріс на 158 відсотків» — сказав він.

По-третє, здорожчала електроенергія.

«На серпень ціна з розподілом складала 3,46 коп за 1 кв/год, за серпень ми отримали нову ціну -  4,44 копійки,» — розповів Андрій Гавриш.

За спожиті послуги у минулих опалювальних сезонах населення заборгувало КП «Прилукитепловодопостачання» майже 34,5 млн. гривень.

Джерело: «Прилуки. City»

Фото ілюстративне