У п’ятницю, 16 лютого, під головуванням керівника місцевої прокуратури Павла Герасименка за участю керівників правоохоронних відомств Ніжинського, Козелецького, Бобровицького та Носівського районів
проведено координаційну нараду щодо ефективності взаємодії правоохоронних органів у сфері протидії злочинності, у тому числі на її пріоритетних напрямах.

Відкриваючи захід керівник прокуратури зазначив, що спільними зусиллями правоохоронних органів забезпечено стабілізацію злочинності в регіоні, рівень якої зменшився на 23,4%.

Зменшилася кількість облікованих тяжких злочинів – на 32,7%, середньої тяжкості – на 17,4%. Суттєво знизилася кількість злочинів проти власності (-30%), з них на 30,1% – крадіжок, 37,5% – грабежів, 37% – розбоїв, не зареєстровано жодного вимагання. На 25,0% менше зареєстровано злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі тяжких тілесних ушкоджень на 47,1%, тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого на 33,3% (з 6 до 4).

Динаміка злочинів вчинених неповнолітніми -53%, особами у стані алкогольного сп’яніння -45,5%.

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за підозрою загалом є середньообласним 45%. Вказаний результат досягнуто за рахунок Ніжинського району та м. Ніжина (58,2%), разом з тим, по Бобровицькому (37,4%), Козелецькому (34,5%) та Носівському (36,7%) він є значно нижчим.

Для розгляду до суду направлено 578 кримінальних проваджень проти 475 у 2016 році (+22%), у тому числі 534 обвинувальні акти проти 457, 44 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності проти 18.
До суду направлено 2 обвинувальні акти за фактом вчинення корупційних правопорушень, 3 – у бюджетній сфері, 7 – щодо порубок лісу та незаконного обігу деревини.

Разом з тим, керівник прокуратури зауважив, що повною мірою подолати негативні тенденції у структурі та динаміці злочинності, передусім на пріоритетних напрямах, не вдалося, що вимагає подальшого удосконалення співпраці правоохоронних органів.

Зокрема, збільшилася кількість облікованих особливо тяжких злочинів на 18% (по області 6,1%), у першу чергу за рахунок умисних вбивств, ріст яких складає 75% (14 проти 8).

Потребує активізації протидія злочинам проти волі, честі та гідності особи, передусім виявлення псевдолікувальних закладів та реабілітаційних центрів, де проти волі, за винагороду, утримуються алко- та наркозалежні особи з метою нібито лікування.

Проблемним залишається відсутність планування в роботі щодо виявлення та розкриття злочинів, схожих за предметом посягання, способом вчинення, іншими вираженими ознаками, які свідчать про причетність до них одних і тих же осіб та їх груп.

Наголошено на необхідність активізації правоохоронних органів у сфері протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів, оскільки за рік викрито лише 4 наркозбувачі канабісу.

Жодного наркозбувача не викрито на території Бобровицького, Носівського та Козелецького районів.
Незадовільною є робота правоохоронних органів щодо виявлення кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля. Не забезпечено дієвої протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконної порубки лісу.

Потребує уваги та координації спільних дій законність використання бюджетних коштів, зокрема при проведенні закупівель товарів та послуг, повноти виконання укладених за результатами тендерів договорів, зокрема і щодо ремонту доріг.

Зважаючи на розвиток аграрного сектору економіки, значна кількість порушень допускається при використанні земель, насамперед сільськогосподарського призначення. Особливої уваги потребує розслідування кримінальних правопорушень у земельній сфері.

Керівники правоохоронних відомств у співдоповідях інформували про вжиті заходи, шляхи активізації боротьби зі злочинними проявами в регіоні.

За підсумками наради узгоджено першочергові спільні заходи, спрямовані на утвердження законності та протидії злочинності на підвідомчій території.