Близько двох тисяч подарунків отримають дітлахи Ніжина до свята Миколая. У Покровській церкві справжнісінькі помічники чудотворця вже почали лаштувати подарункові пакунки, котрі зовсім скоро знайдуть своїх маленьких власників.

Вже більше ніж два десятиліття ініціатива настоятеля Свято-Покровського храму отця Михаїла активно реалізується, даруючи свято всім, хто його так чекає. Завдяки підприємцям, депутатам, прихожанам та самій церкві, Миколайчик приносить солодощі, фрукти та іграшки у школи та садки, будинок-інтернат та притулок.

– У далекому 1995 році після служби на Миколая ми подарували діткам півтора десятка святкових пакунків, – пригадує натхненник благодійної акції отець Михаїл. – В ті часи, на жаль, ще не мали такої підтримки, як зараз. Але саме тоді і бере свій початок наша добра традиція, котра базується на простому і важливому правилі – у свято на подарунок заслуговує кожна дитина. Над цим ми і працюємо.

Маршрут благодійної акції вже давно знайомий її учасникам. «Посланці» Святого Миколая в першу чергу відвідують дитячі притулки та інтернат, а також деякі школи та садочки, дитячі спортивні заклади і т. п. Адже, як вважає отець Михаїл, дітей не треба розділяти за якимось принципом, всі вони заслуговують на подарунок однаково.

Допомагають пакувати смаколики від Миколая прихожани та волонтери, яким небайдужа добра справа. У святковий переддень одна дівчина-волонтер приїхала помагати до храму з самого Києва. Підтримав благодійну ініціативу й народний депутат Олександр Кодола, адже підтримка підростаючого покоління є одним з головних пріоритетів діяльності нардепа та його команди.

– Коли дивишся на всю цю працю і вже готові ящики з подарунками, це нагадує сакральне дійство, – усміхається священник. – Та найбільше приємний той факт, що ця акція, розпочата церквою, стала спільною справою всіх ніжинців.