Проблема виникнення пожеж у житловому секторі громадян викликає особливого занепокоєння в рятувальників ДСНС України. Слід зазначити, що з початку року зареєстровано 6 пожеж в Ніжині та 3 пожежі на території Ніжинського району.

Лихо, у переважній більшості випадків, трапляється в оселях соціально незахищених категорій населення. Самотні громадяни похилого віку, інваліди, багатодітні й неблагонадійні родини, люди, які зловживають алкогольними напоями, не завжди в змозі підтримувати пожежну безпеку своїх помешкань належним чином.

З метою профілактики пожеж та інших надзвичайних подій 30 січня спільно з представниками ЗМІ був проведений профілактично-роз’яснювальний рейд на території Талалаївської сільської ради.

У ході роботи фахівці ДСНС у житлових будинках виявили порушення правил пожежної безпеки, зокрема, пошкоджені дроти та скрутки електромереж, несправні пристрої обігріву й приготування їжі, тріщини в печах, а також відсутність металевого листа на дерев’яній підлозі перед топковим отвором тощо. Такі недоліки ставлять під загрозу життя власників осель та оточуючих. Співробітники ДСНС вказали господарям на наявні недоліки й провели роз`яснювальну роботу, під час якої довели головні вимоги заходів безпеки в побуті та першочергові дії в разі виникнення пожежі.

Зважаючи на те, що в Ніжинському районі виникають пожежі з причини дитячих пустощів з вогнем, особлива увага приділялась роз’яснювальній роботі серед батьків багатодітних родин щодо недопущення залишення дітей без нагляду, навчання підростаючого покоління правилам безпеки, зокрема, як поводитись з сірниками, електроприладами, а також у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів.  Під час проведення профілактичної роботи рятувальники вручили мешканцям будинків листівки й пам’ятки з інструкціями з питань безпечного поводження у різних небезпечних ситуаціях.

Шановні громадяни! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії як кримінального, так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС, ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України в Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України в Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України в Чернігівській області