У шістьох дітей з Ніжинського дитсадка №7 «Дзвіночок» лабораторно підтвердили ротавірусну інфекцію. У народі це кишковий грип. Гостре вірусне захворювання передається фекально-оральним шляхом. Характеризується проносом, блюванням, слабкістю, підвищеною температурою. Дітки лікувалися у інфекційному відділенні Ніжинської міської лікарні. Вже виписалися. Карантин у дитсадку тривав із 25 липня по 5 серпня, п’ятницю.

gr_22.08.16_rotavirys

Заклад не закривали. Але у садок не приймали новеньких. Тим, хто відпочивав, радили до закінчення карантину продовжити відпочинок удома. У ДНЗ №7 зробили генеральне прибирання з використанням деззасобів.

— Зрошували дезінфікуючими засобами, мили, — говорить медсестра ДНЗ №7 Ольга Василенко.

11 серпня «Дзвіночок», розташований в одноповерховому розмальованому, кажуть, теплому взимку приміщенні, працював у звичному режимі. Було чотири десятки дітей, приблизно половина тих, хто ходить.

— Буває і 80 дітей, і 85, і навіть 100, — зауважує персонал закладу.

Близько 16 години у групах після денного сну розчісували дітей, застилали постіль на ліжках. В. о. завідувачки Надії Кот у садочку вже не було. Завідувачка Тетяна Волосок перебувала у відпустці.

— Варіантів, як інфекція потрапила у садок, дуже багато, — каже Ольга Василенко. — Багато батьків з дітьми улітку відпочивають на морі, на Десні.

Але у Ніжині розказують, що море і Десна ні при чому — у дитсадку неправильно зберігався хліб, інші продукти. Що нібито інфекцію у садок заніс персонал. Вірус передається фекально-оральним шляхом, джерело зараження — хвора людина.

На комісії у Ніжинській міськраді Тетяна Волосок припускала, що вірус принесли з дитячого майданчика, розташованого не на території дитсадка. Адже діти, які захворіли, з одного мікрорайону.

За фактом відкрите кримінальне провадження за статтею 140 Кримінального кодексу України, повідомляє Головне управління Національної поліції в Чернігівській області. Це неналежне виконання медичним працівником своїх професійних обов'язків внаслідок недбалого чи несумлінного до них ставлення. Якщо воно спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Тамара Кравченко, тижневик «Вісник Ч» №33 (1580)