13 травня світова спільнота вшановувала медичних сестер. Упродовж віків їх називали сетрами милосердя.

У Ніжинській центральній районній лікарні вирішили провести конкурс на кращу медсестру. Напередодні відбувся перший етап — девять учасниць пройшли професійне тестування. Другий етап став практичним.

Компетентне журі у складі заступника головного лікаря Алли Бондаренко, лікаря-травматолога поліклінічного консультативно-діагностичного відділення Володимира Півторацького та старшої медичної сестри Валентини Пінчук, уважно спостерігало за кожною конкурсанткою, яка мала витягти, білет і продемонструвати практичні навички, коментуючи свої дії і пояснюючи нюанси.

Бібілотекар лікарні Людмила Фурса провела короткий екскурс в історію медсестринства. Згадала і про першу медичну сестру, яка цю справу поставила на професійні рейки. Це була англійка Флоренс Найтінгел, яка зреклася положення у суспільстві і батьківських статків, перспективного жениха, безтурботного життя, радості сім'ї і материнства заради вищої мети – допомагати людям. Пізніше було започатковано медаль її імені, яку вручали виключно тим медсестрам, які брали участь у воєнних діях.

До речі, сама Флоренс організувала медичну допомогу під час Кримської війни, за що отримала визнання її праці і повагу всієї Англії. Під час Другої свотової війни війнн лише 9 медичних сестер були удостоєні цієї медалі. Список сестер милосердя, які жертовно ставляться до своїх обов'язків, поповнюється і в наш час. Так, 20 лютого цього року в зоні АТО загинула медсестра Сабіна Галицька.

Вшановуючи багаторічну сумлінну працю своїх колег, згадали тих, хто десятиліттями працював в ЦРЛ і вже на заслуженому відпочинку.

Вітаючи конкурсанток, колег і гостей свята, головний лікар Юрій Солодько зазначив, що конкурс – це, швидше, по-домашньому теплий і щирий захід, адже всі знають – хто і чого вартий на своєму місці. Це можливість віддати належне молодшому медичному персоналу, без якого лікарі, мов без рук.

Поздоровляючи, про це говорили травматолог Дмитро Паляниця і завідуючий неврологічним відділенням Михайло Пирог.

Перемежовуючи відповіді конкурсанток, залу розважали піснями і танцями, відомою поезією і власними віршами.

Оголошуючи результати, старша медсестра Валентина Пінчук нагадала, що найнеобхідніша і найвідповідальніша професія в світі – професія медика, а наймилосердніша – медсестри.

Перше місце здобула Анна Каданцева (поліклінічне консультативно-діагностичне відділення), друге – Вікторія Васютинська (відділення анестезіології та інтенсивної терапії), третє - Алла Ковток (терапевтичне відділення №1).

Зі Всесвітнім Днем медичних сестер привітала і заступник голови райдержадміністрації Оксана Мелашенко. Вона подякувала медикам за самовіддану працю, зичила їм здоров'я і родинного благополуччя, вручила конкурсанткам торти, а переможницям – статуетки Ніки, яка, мов на крилах, повинна підіймати до вершин професійних успіхів.

За матеріалами Олени Найди
Фото автора
Джерело: mynizhyn.com