18 квітня фахівці Бахмацького та Ніжинського пожежно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області за участі співробітників Національної поліції, центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, газового господарства провели серед школярів Батуринського і Ніжинського закладів загальної середньої освіти ім. Григора Орлика та №14 відповідно пізнавальну Акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» Одним з головних завдань заходу є навчання підростаючого покоління основам безпеки життєдіяльності, ознайомлення з роботою екстрених служб, методами надання допомоги постраждалим у критичних ситуаціях.

На початку було практично відпрацьовано дії по евакуації учнів та персоналу у разі виникнення пожежі, а вже на спортивних майданчиках рятувальники довели присутнім правила пожежної та техногенної безпеки, порядок дій при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів. Крім того, надзвичайники демонстрували пожежно-рятувальну техніку й спорядження, спецзасоби захисту особового складу під час ліквідації екстрених ситуацій, а всі бажаючі мали змогу загасити умовну пожежу, приміряти бойовий одяг, апарати захисту органів дихання та зору, потримати в руках спецінструмент.

Медичні працівники розповіли основні методи надання першої невідкладної допомоги постраждалим при різного роду травмах, представники газової служби звернули увагу на правила безпечного користування газовими приладами, а співробітники Національної поліції нагадали правила дорожнього руху.

Рятувальники та запрошені фахівці служб взаємодії відповіли школярам та персоналу на запитання, які виникали під час проведення Акції, а також надали тематичні пам'ятки з інструкціями дій у небезпечних ситуаціях.