Сьогодні, 1 грудня, у малій залі Ніжинської міської ради відбулася чергова вакцинація працівників міської ради, бюджетних організацій, комунальних установ, а також усіх охочих. Щеплення проводили представники Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Зі слів головного спеціаліста відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Ніжинської міської ради Наталі Марченко, медики не відмовляють нікому. Приміром, нещодавно бажання вакцинуватися у Ніжині виявили гості з Києва та Одеси.

Прийом відбувається щосереди, з 8.30 до 11.30.

1 грудня станом на 11.00 було вакциновано 23 людини: 19 з них обрали «Pfizer» (17 отримали вже другу дозу) та 4 – «CoronaVac»,  (2 — першу і 2 — другу дози). Як зазначили медпрацівники, майже всі, хто записався на другу дозу, вже з’явилися. Хто не прийшов, тому зателефонують. Але це відбирає час. Та й в обов’язки медпрацівників дана послуга не входить. Тому люди, котрі щепляться вперше, повинні запам’ятовувати дату, коли потрібно прийти вдруге. Її повідомляють під час першого щеплення.

Нагадаємо: за другою дозою «Pfizer» можна прийти з 21 по 28-й день після першого щеплення;  «Мoderna» — з 28+7 днів; «CoronaVac» — з 14 по 28-й день.

«Друга доза потрібна обов’язково!»— наголошують медпрацівники. У супротивному випадку вакцинація вважається незавершеною.

На жаль, не всі це розуміють. І не з’являються на друге щеплення. Тому існують розбіжності між загальною кількістю вакцинованих і тими, хто вже отримав дві дози. Минулого понеділка, 29 листопада, на щотижневій оперативній нараді керівник Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Калініченко наводила такі дані: загалом за весь період вакциновано 58 618 осіб, але повну дозу отримали 26 848 осіб, що складає 48,2% дорослого населення. Тобто – половина.

Вакцинація відбувається не лише за вже давно відомими адресами – у Будинку культури, Ніжинській міській раді, на залізничному вокзалі та сімейних амбулаторіях.

Заради ефективного результату налагоджена тісна співпраця між Ніжинським міським центром первинної медико-санітарної допомоги, відділом з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Ніжинської міської ради та відповідальними на підприємствах.

«Починаючи з червня, ми щотижня уточнюємо списки вакцинованих працівників на підприємствах, закладах та установах. На прохання керівників ТОВ «Ніжинхліб», НВК «Прогрес», СТОВ «Дружба-Нова», ТОВ «Паритет-К», ТОВ «Баришівська зернова компанія», механічного та консервного заводів медики виїжджали та надалі виїжджають на місця», — зауважує Н. Марченко.

Крім того, існує медична спецбригада, яка обслуговує інвалідів та людей із вадами на дому. На цю процедуру потрібно лише записатися заздалегідь через сімейного лікаря. Щоправда, щеплення у таких випадках роблять тільки однією вакциною — «CoronaVac». «Бо вона найлегше сприймається людьми таких категорій», — пояснюють медики.

Наразі, завдяки спільним зусиллям та налагодженій роботі між  Ніжинською міською радою (міський голова Олександр Кодола одним з перших подав особистий приклад), Ніжинським міським центром первинної медико-санітарної допомоги та керівниками підприємств та установ досягнуто високого рівня вакцинації населення Ніжинської громади.  Посадових осіб щеплено 80%.


Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора