Рівень захворюваності на гості респіраторні вірусні інфекції серед ніжинців тримається поки без суттєвого зростання, чого не скажеш про ускладнення після хвороби. Лікарі радять не займатися самолікуванням і не затягувати час.

В період з 16 по 21 березня на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ) захворіли 315 осіб (на 66 випадків більше проти попереднього тижня), з них 149 дорослих та 166 – діти.

Нині з ускладненнями після ГРВІ в терапевтичному відділенні міської лікарні на лікуванні перебуває 10 осіб з пневмонією. Їхній стан середньої тяжкості, жоден не перебуває на кисневій підтримці, результативність лікування підтверджується.

У реанімаційному відділенні «тяжких» пацієнтів з пневмонією наразі немає.

Рівень захворюваності тримається поки без суттєвих зростань, щоправда, збільшилася кількість захворювань на ГРВІ серед дорослого населення та кількість ускладнень на фоні самолікування.

До сімейних лікарів зросла кількість звернень з ознаками ускладнень після ГРВІ. Алгоритм дій медиків відпрацьований. Якщо форма легка – порада перебувати на самоізоляції, керівництву закладу дозволено відкривати лікарняні в телефонному режимі. Якщо перебіг хвороби ускладняється – порада викликати швидку і переходити на госпіталізацію. Люди не завжди погоджуються і навіть наголошують, що беруть на себе всю відповідальність за наслідки, та в такому випадку до них виїжджає сімейний лікар. Лікарі радять не займатися самолікуванням і дослухатися до їхніх порад.

Щодо підозр на коронавірус: таких ситуацій по місту нині не має.

Міська лікарня на карантинному режимі: масковий режим, повна заборона відвідувань(необхідні ліки, засоби, речі хворим передає медперсонал). Планові оперативні втручання перенесені в часі, перевантажень по відділенням лікарні немає.

Первинна ланка — сімейні лікарі, працюють у посиленому режимі, адже вони перші до кого поступають звернення людей. Скупчень на пунктах сімейної медицини немає, медперсонал слідкує за дотриманням відвідувачами соціальної дистанції.

Інформація сформована за даними, наданими генеральним директором некомерційного комунального підприємства «Ніжинська центральна міська лікарня ім. М.Галицького» Олександром Костирко та головним лікарем комунального некомерційного підприємства «Ніжинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Ніжинської міської ради Чернігівської області Оксаною Калініченко.

Джерело: nizhyn.city

Фото з мережі