Фото: Денис Скороход

Стратегія розвитку Ніжина прорахована до 2027 року. Вона включає в себе конкретні заходи та поетапні кроки для усіх сфер діяльності в місті. Міський голова Анатолій Лінник каже, що з часом зміни в програму все ж доведеться вносити. Вона не є аксіомою і можливо потребуватиме доповнень.

Автор: Ольга Рогачова

В ході пленарного засідання сесії міськради депутати підтримали проект Стратегії та не упустили шансу висловити свої зауваження. Зазначимо, що насправді в доцільність прийняття програми вірять не всі. Про це свідчили коментарі окремих фракцій. Плани на розвиток міста усі бачуть по-різному. І, напевне, це нормально.

За словами Анатолія Лінника, — «Розроблення Стратегії розвитку міста — це був пошук консенсусу та порозуміння. Потенційні інвестори повинні бачити, як уявляє свій розвиток громада»

Зокрема, він додав, що Ніжинська Стратегія — унікальна і не повторює програми інших міст. Вона не є декоративною та повинна не просто бути, а — працювати. Тож навіть керівники комунальних установ, коли подаватимуть річні звіти, повинні робити це в контексті Стратегії, адже вона містить конкретні завдання та терміни.

Стратегія Ніжинської громади за своїм змістом узгоджена зі Стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 р.

Стратегічні цілі розвитку Ніжинської громади розділені на 4 великі групи:

  1. СТВОРЕННЯ СПРИЯТЛИВИХ УМОВ ДЛЯ РОЗВИТКУ БІЗНЕСУ, ПРОМИСЛОВОСТІ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙ
  2. РОЗВИТОК ТУРИСТИЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ГРОМАДИ
  3. ПОКРАЩЕННЯ КОМФОРТУ ПРОЖИВАННЯ, БЕЗПЕКИ ТА ДОВКІЛЛЯ ГРОМАДИ
  4. РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ГРОМАДИ

В планах авторів створення транспортної інфраструктури (стор. 73), в тому числі створення парку громадського електротранспорту, що включає закупівлю нових низькопідлогових електроавтобусів, впровадження автоматизованої системи оплати проїзду.

Розвиток велоінфраструктури включатиме розробку та впровадження схеми велодоріжок в громаді, будівництво веломережі з облаштуванням велосипедної інфраструктури та навіть створення центру з велопрокату.

Заходи з підвищення рівня безпеки включають встановлення системи відеоспостереження в Ніжині та найбільших населених пунктах громади.

Проведення заходів щодо мінімінізації кількості бродячих собак також прописані в Стратегії (стор. 72). Для цього планується створити притулок для бездомних тварин. Зазначено, що наразі передбачається визначення концепції притулку робочою групою, місця розташування та пошуку фінансового забезпечення. Орієнтовна вартість проекту – 5 млн. грн. (стор. 131). Достеменно про терміни реалізації проекту не відомо. Вказано лише, що в період до 2020 року і більше.

Більш детально з усіма запланованими заходами та завданнями можна ознайомитись тут.

Крім того, для забезпечення реалізації Стратегії мають створити Комітет з управління впровадження, створений з представників органу місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості. Збиратиметься він близько двох разів на рік. У березні-квітні під час оцінки реалізації Стратегії за попередній рік та у серпні-вересні під час збирання нових пропозицій щодо проектів реалізації Стратегії.

Зазначено, що план заходів із реалізації Стратегії прийматиметься тричі:

  • на два роки (2019–2020)
  • на три роки (2021–2023)
  • на чотири роки (2024 – 2027)

Моніторити впровадження Стратегії планують зокрема і відстежуючи сприйняття мешканцями Ніжинської громади реалізації документа. В опитуванні жителі даватимуть свою (суб’єктивну) оцінку різним сферам життєдіяльності громади, особливо тим, які їх найбільше турбують: якість доріг, якість питної води, задоволеність комфортом у районі проживання, безпека, якість освітніх послуг, наявність робочих місць тощо.