Жителі районів Мигалівка й Круча вже втомилися скаржитися на перевізника свого маршруту. Постійні запізнення на роботу через те, що доводиться по півгодини чекати автобус, розхитані дверцята та пошарпані сидіння, хамська поведінка водіїв, нерегулярні перевезення – для пасажирів 11, 12 та 13 автобусних маршрутів стало повсякденною реальністю. Аби нарешті розставити всі крапки над «і» та пришвидшити процес розірвання договору зі «злощасним» перевізником, обурені мешканці зібралися до ніжинської міськради, сподіваючись спекатися від того, кого звинувачують у своїх бідах.

Втім, на зустріч із розгніваними пасажирами й посадовцями, перевізник проблемного маршруту так і не з’явився. Начальник відділу транспорту УЖКГ та Б Віктор Карпенко пояснив, що очільниця ТОВ «ГраАль» Людмила Нечаєва, яка відповідає за перевезення «мигалівчан» та «кручан», захворіла, перебуває в лікарні під крапельницею. Тож з’ясовуватимуть можливі варіанти виходу з кризової ситуації без неї. Зв’язати із перевізницею не вдалося і журналістам «ПравдаТУТ».

Прибувши до міськвиконкому з єдиною метою – бути почутими й швидше розпрощатися з перевізником, жителі віддалених від міста районів були розчаровані невтішною для них новиною: на розірвання договору потрібен час. Бюрократична тяганина точитиметься трохи більше місяця (якщо пощастить). Тоді можна буде призначати тимчасового перевізника на період проведення конкурсу.

Усе, що змогли зробити очільники транспортного відділу із листопада минулого року, – оприлюднити на сайті Ніжинської міської ради два проекти рішення виконавчого комітету: про розірвання договору на перевезення пасажирів згаданого маршруту та про тимчасове призначення перевізника для виконання перевезень. Обидва проекти рішення розмістили 13 лютого. Необхідно, аби вони провисіли на сайті 20 днів. Після цього їх виноситимуть на розгляд виконкому. Тоді можна буде розірвати договір та оголосити конкурс.

«Ви не думайте, що процедура така проста. Якщо ми не дотримаємося вимог закону та розірвемо договір раніше потрібного терміну, перевізник звернеться до суду. Ми порушимо закон. Тоді в судах перевізник буде поновлений та здійснюватиме свою діяльність. Ще будемо виплачувати пені й штрафи», – наголошує заступник міського голови Григорій Олійник.
Зі свого боку, керівник транспортного відділу зазначає, що після розірвання договору перевезеннями з нинішнім перевізником, тимчасово його місце займуть підприємства «Омнібус» та «Пассервіс». Пустять 9 «Рут»: 5 від «Омнібус» і 4 від «Пассервісу». Два автобуси їздитимуть на Кручу, два – на Мигалівку, 5 залишать за 12 маршрутом.

Обурена громада, терпець якої давно урвався, вимагала розірвати договір тут і зараз. Обіцяли навіть перекрити дороги, якщо їх не почують. Їхнє роздратування розбурхувалось ще більше, коли почули, що Державна служба України з безпеки на транспорті після проведеної перевірки «проблемних» маршрутів недоліків в обслуговуванні й технічному стані автобусів не виявила. Робоча ж група, до якої входили ніжинські працівники відділу транспорту, депутатський корпус та громадськість, знайшла три порушення.

«Усі претензії до перевізника ми мали ще з вересня місяця. Міська рада нас запевнила, що договір розірвуть та працюють над врегулюванням нашого питання. А зараз тягнеться все, як собача пісня. Люди постійно запізнюються на завод «Прогрес», не можуть вчасно дитину зводити до школи чи в дитсадок. Що може нам сказати керівництво? Нас скоро виженуть із роботи. Через запізнення людей позбавляють премій, заробітної плати, не дають відпустки. Східці так прогнили, що аж асфальт видно. Болить душа просто», – скаржаться жителі.

«Кожного дня, коли я виходжу з двору, то бачу з десяток людей, які обурені тим, що відбувається на маршруті №12 та №13. Зранку пускають два автобуси. Один їде до міської лікарні, у напрямку «круга», що біля Космонавтів. Інший їде до заводу «Прогрес», через площу Франка. Іноді їздить нормальний «ПАЗ», буває, що пускають «ГАЗель» або «Руту». У «ГАЗельці» їхати просто неможливо. Якщо перевізник не може належним чином організувати перевезення, то він має піти й займатись чимось іншим», – зауважує депутат міськради Максим Білоусенко, який представляє район Мигалівка.

Пішовши на поступки, можновладці пообіцяли вивчити питання стосовно дострокового розірвання договору з «неслухняним» перевізником, запросивши в черговий раз Людмилу Нечаєву на одне з засідань виконкому. Якщо ж таких можливостей не знайдуть, то містян просять трохи зачекати.

Цікаво, що ніжинські перевізники пропонують підвищити ціну за проїзд у міському громадському транспорті. Про це свідчить опублікований на сайті Ніжинської міської ради проект рішення “Про встановлення тарифів на послуги міського пасажирського автомобільного транспорту”, який виноситиметься на розгляд виконавчого комітету. У середньому тарифи на проїзд в автобусах чи маршрутках можуть зрости до 7 грн 40 коп. Перевізник 12 та 13 маршруту оцінює вартість проїзду в своєму транспорті в 7, 54 грн. Аргументують підвищення тарифів підняттям мінімальної заробітної плати, зростанням цін на паливно-мастильні матеріали й загально виробничих витрат.

Автор: Юля СОЛДАТЕНКО

Фото: Антон ЛИСЕНОК

Джерело: сайт Правда Тут