24 лютого розпочалася війна російського агресора проти українського народу. На захист рідної землі встали найкращі її сини та доньки. Вони готові покласти на вівтар нашої свободи свої життя.

Один з таких патріотів — Станіслав Прощенко. Він загинув 1 березня у бою з окупантами під рідним Ніжином.

У 2013—2014 роках Станіслав Іванович був учасником Майдану. Влітку 2014 року у складі 41-го батальйону тероборони “Чернігів-2” поїхав до зони Антитерористичної операції на схід України. Пройшов Красний Лиман, Дебальцеве, Оленівку.

Після повернення з фронту став засновником кількох громадських організацій, в тому числі Ніжинської спілки ветеранів АТО «Патріот».

Сьогодні, 11 квітня, у Ніжині відкрито меморіальну дошку на честь відомого ніжинського громадського та церковного активіста С. Прощенка. Про це подбали бойові побратими загиблого Героя.

Мітинг був велелюдним. Десятки ніжинців прийшли, аби вшанувати пам'ять Людини і Патріота. Несли квіти. В основному — троянди. Цілі оберемки троянд.

Пролунав гімн українських січових стрільців «Ой у лузі червона калина…», який останнім часом набув особливого значення,  а потім – гімн України.   

Чимало добрих слів промовили про загиблого Героя бойові побратими, друзі, однодумці – всі ті, з ким дихав одним повітрям – повітрям свободи – Станіслав Іванович Прощенко. Люди не стримували сліз…

Заступник Ніжинського міського голови Сергій Смага особисто був знайомий з С. Прощенком: вони вчилися в одній школі. Сергій Степанович підкреслив, що пам'ять про славетного сина Ніжинської землі житиме у серцях його земляків.   

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять загиблого Героя.

Бойові побратими пообіцяли помститися російським окупантам за Станіслава Прощенка та всіх загиблих.

Вічна пам'ять Герою!

Нагадаємо: на засіданні 21-ї позачергової сесії Ніжинської міської ради було прийнято одноголосне рішення про перейменування вулиці Московської на вулицю Станіслава Прощенка.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора