Сьогодні, 3 грудня, у Ніжині в приміщенні Територіального центру відбулось відкриття Соціального хабу «Ми разом». Головним пріоритетним напрямком даного проєкту є плідна соціальна робота, а саме робота з людьми, що мають інвалідність.

На пресконференцію до Соціального хабу завітав міський голова Олександр Кодола, заступниця міського голови Ірина Грозенко, голова Ніжинської ветеранської організації Людмила Величко, представники Фонду міжнародної солідарності в Україні Анастасія Чорногорська і Оксана Петруха, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри соціальної педагогіки Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Олег Лісовець і начальниця інвестиційного сектору Тетяна Плетньова.

Радо зустрічали гостей працівники Територіального центру на чолі з директором Інесою Шаповаловою.

Розпочалося все з екскурсії, а саме з багато функціонального мультидисциплінарного простору. В ньому можна проводити пресконференції, круглі столи, також тут буде працювати артмайстерня. Ця територія доступна для людей з інвалідністю і створена саме для їхнього комфорту.

Пише uezd.com.ua.

Далі всі пішли в кімнату релаксу, де можна розслабитися і насолодитися атмосферою. Там є і світлодіодний дощ з музикою, зіркове небо, спеціальні ароматичні масла, є стіл для пісочної терапії, де можна помалювати. І невіддільною частиною цієї кімнати звичайно є зручні диванчики.

Також учасникам пресконференції показали куточок конструктивного діалогу — куточок кави та солодощів. Далі гостям показали сучасну санітарно-гігієнічну кімнату, яка спеціально пристосована для людей з інвалідністю.

Цей чудовий проєкт став реальністю завдяки плідній співпраці Ніжинської міської ради, Інвестиційного відділу, НДУ, Територіального центру з Представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні.

Міський голова Олександр Кодола сказав: "Сьогодні ми маємо нагоду з вами відкрити вже другий проект, який було реалізовано на базі нашого Територіального центру в рамках Фонду малих проєктів України, який фінансується безпосередньо представництвом Фонду Міжнародної солідарності в Україні.

За підтримки цього фонду рік назад на подвір'ї Територіального центру мали можливість створити три функціональні простори: спортивний, концертна зона для людей літнього віку та ігрова зона. Ці зони відпочинку користуються популярністю у нашому місті. Нічого подібного на території Чернігівщини немає. На цей проект було того часу спрямовано 435 тис. грн грантових коштів і 64 тис. грн — це було співфінансування з міського бюджету.

Завдяки нашій плідній співпраці з нашими партнерами тепер реалізовано проєкт «Створення Соціального хабу „Ми разом“. Загальна вартість цього проєкту складає 530 тис. грн, зокрема співфінсування з Фонду міжнародної солідарності 456 тис. грн, решта — це співфінансування з міського бюджету».

Міський голова подякував всім за співпрацю і вручив подяки та презенти тим людям, які активно допомагали в реалізації даного проєкту, а саме заступнику керівника Фонду міжнародної солідарності в Україні Анастасії Чорногорській.

Інеса Шаповалова вручила подяку і подарунок представникам Фонду, та подяку креативним працівникам Інвестиційного сектору Ніжинської міської ради.

Тож у Ніжині люди з інвалідністю мають можливість користуватися Соціальним хабом і отримувати задоволення, підтримку і можливість цікаво проводити час.

Наталія Кисіль для uezd.com.ua