У четвер, 23 травня, у Ніжині відбулися планові командно-штабні навчання  з органами управління та силами цивільного захисту міста. Рятувальники  відпрацьовували дії щодо локалізації наслідків надзвичайної ситуації, внаслідок витоку гексану на ПрАТ «Ніжинський жиркомбінат» по вул. Прилуцькій, 2.

У ході навчань відпрацьовувалися спільні дії при виникненні умовної надзвичайної ситуації. Навчання включали теорію та практику... Спочатку  у великій залі  виконавчого комітету Ніжинської міської ради відбулося позачергове засідання міської комісії з питань ТЕБ та НС під головуванням міського голови Анатолія Лінника під час якого лунали пояснення дій в умовах обговореної надзвичайної ситуації.

Після цього розгорнувся практичний етап. За легендою –  автоцистерна ємністю 40 куб.м заповнена гексаном була поставлена для розвантаження в Блок №1 цеху екстракції ПрАТ «Ніжинського жиркомбінату». Внаслідок порушення її цілісності під час розвантаження виникло руйнування корпусу автоцистерни, що спричинило пролив гексану, його випаровування в повітря та виникнення  пожежонебезпечної хмари. Як наслідок створилася загроза руйнування самого цеху екстракції, будівель складу зберігання шроту та відділення по виробництву лушпиння пресованого гранульованого.

До відточення практичних навичок долучилися  працівники  рятувальної, пожежної, медичної служб міста, а також держпродспоживслужба, правоохоронні органи та дві аварійно-рятувальні ланки зведеного загону цивільного захисту (ТОВ «Ніжин Хліб», ДП НВК «Прогрес»). Вогнеборці відпрацьовували дії з гасіння пожежі, разом з тим проводили евакуацію постраждалого з подальшою передачею його працівникам швидкої медичної допомоги. Кожна служба на місці події виконувала ті дії, які вона повинна робити під час ліквідації такої надзвичайної ситуації.

Завдяки проведенню навчань перевірено організацію оповіщення, швидкість і організованість оповіщення та збору учасників навчань, правильність розрахунків і пропозицій, дії служб цивільного захисту з ліквідації надзвичайної ситуації.

Тренування відбулося на належному рівні.З

За матеріалами спеціаліста  відділу інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю Ольга Гук