У понеділок (1 листопада) розпочалося голосування за проекти Громадського бюджету – 2022 року. Цього року голосування відбуватиметься онлайн та у пунктах для голосування.

Проголосувати за проекти онлайн можна буде на платформі «Громадський бюджет» https://nizhyn.pb.org.ua/ 

Для того щоб проголосувати на платформі необхідно увійти за допомогою BankID (Приват банк, Моно банк, КонкороБанк або банк «Південний»), ID-картки (паспорт), ЕЦП або MobileID. Інструкція з входу у систему https://www.youtube.com/channel/UCz_YG894B3vJyQM9d9oE9rw

Також голосування відбуватиметься у пунктах для голосування – будівля виконавчого комітету Ніжинської міської ради -  площа імені Івана Франка,1 кабінет 59 та будівлі Кунашівсько-Переяслівського старостинського округу – село Кунашівка вул. Незалежності, 23.

Цього року до голосування допускаються мешканці Ніжинської громади від 14 років, які отримали паспорт громадянина України, зареєстровані або проживають на території Ніжинської територіальної громади. 

Проголосувати можна за наступні проекти:

Сучасний простір для гри в настільний теніс

Проект передбачає придбання всепогодних столів для гри в настільний теніс. Для проведення спортивних заходів у різних частинах міста столи оснащені 4-ма колесами. Зокрема столи будуть використовуватися на заходах «Активні парки», «Європейський день», «День захисту дітей», «День молоді» міських спартакіадах та змаганнях.

Бюджет: 75 500 ГРН

Ніжинський музейний портал

Для того, щоб вижити у суворій індустрії розваг, музеям потрібно йти в ногу з часом і при цьому вміти заявити про себе. Проєкт націлений на популяризацію культури, науки та музейної справи. Портал міститиме інформацію та актуальні новини з музейного життя Ніжина, а також дасть доступ до бази даних з упорядкованою інформацією про кожну установу з подальшою конкретизацією і визначенням напрямку їх роботи. Крім того, під час розробки сайту можна додати функцію маршрутизатора, який полегшить пошук бажаного закладу. Також можливо вказати контакти кожного відділу, щоб без проблем замовити екскурсію у будь-який зручний час.

Бюджет: 65 000 ГРН

Дитячий майданчик «Спорт з дитинства»

Облаштування дитячого ігрового майданчику на міському стадіоні «Спартак» для дітей віком від 2 до 10 років.

Основною метою реалізації проєкту є залучення якомога більшої кількості дітей на міський стадіон «Спартак», можливість молодим батькам займатись спортом, а малим дітям — активно провести час та з дитинства брати приклад зі спортсменів які займаються на стадіоні. Головною ціллю є залучення до здорового способу життя з малого віку.

Бюджет: 399 900 ГРН

Облаштування простору для розвитку дітей по вул. Овдіївська

Облаштування дитячого простору на міжбудинковій території, що стане засобом гармонійного розвитку дітей та їх соціалізації поза межами навчальних закладів. Дитячий майданчик буде відкритим, доступним, корисним та цікавим для дітей різного віку мікрорайону.

Зона, де передбачено встановлення дитячого майданчика, знаходиться між багатоповерховими будинками, в яких мешкають багато молодих сімей з дітлахами дошкільного та шкільного віку. Облаштування громадського простору дозволить створити сприятливі умови для організації дозвілля дітей, їх фізичного розвитку та задоволення потреб у руховій активності. Проектом передбачено встановлення ігрового дитячого майданчика. Технологічні рішення, що будуть використані в проекті, відповідають вимогам екологічних, санітарно-гігієнічних норм та є безпечними для здоров’я людей.

Бюджет: 99 000 ГРН

Облаштування привабливої громадської огорожі навколо Ніжинської гімназії №3 в м. Ніжині

Встановлення сучасної огорожі навколо Ніжинсьої гімназії №3, яка одночасно буде доповнювати Ніжинську набережну, та історичну частину міста. Паркан виходить на центральну вулицю міста, по якій проїздить тисячі містян та гостей.

Бюджет: 400 000 ГРН

Встановлення спортивного майданчику для мешканців у 3-му мікрорайоні

Придбання та установка спортивного комплексу для занять фізичною культурою дасть можливість досягнути нашої загальної цілі – гармонічного фізичного розвитку. Також це підтримає формування стійкої мотивації здорового способу життя серед дітей та молоді, дасть змогу проводити активно та змістовно свій вільний час.

Бюджет: 99 900 ГРН

Облаштування дитячого майданчика у с.Кунашівка

У рамках проекту буде створено сучасний дитячий майданчик у селі Кунашівка Кунашівсько-Переяслівського старостинського округу. Проект стане поєднанням типових ігрових дитячих елементів та урбаністичних пуфів замість стандартних лав для сидіння. Майданчик складатиметься із ігрового комплексу, гойдалки «ромашка» на 4 місця, балансира, вуличних пуфів та урн. Місце встановлення обумовлено великою концентрацією тут приватних осель, оскільки вулиця Франка є однією з найбільших у селі. Зазначений майданчик призначений не тільки для жителів села, але і для людей, які мають тут садиби. Місце стане також хорошим простором дозвілля та відпочинку для дітей із сусідніх сіл округу.

Бюджет: 99 000 ГРН

Облаштування сучасного ігрового майданчика відповідно до вікових обмежень,фізичного розвитку дітей

На 5 багатоповерхових будинків створений лише 1 дитячий майданчик. Реалізація даного проекту дозволить уникнути травмованості дітей, сприятиме відпочинку дітей на свіжому повітрі, підвищенню рівня їх фізичної та загальної культури, вирішить проблему незайнятості дітей.

Бюджет: 96 913 ГРН

Сайт Ніжинських митців

Створення сайту Ніжинських митців дасть змогу каталогізувати дані по всім ніжинським митцям, які внесли свій величезний вклад у розвиток культури і мистецтва нашого міста. Крім бібліографічних даних у електронному сайті буде опція реєстрації і продажу виробів митців, що є особливо актуально на даному етапі життя кожного майстра. Додатково можна буде розміщати останні новини з мистецького життя.

Бюджет: 30 000 ГРН

Оновлення дитячого майданчика по вулиці Шевченка

Біля житлових будинків по вул. Шевченка, 92-А та 92-Б не має жодного облаштованого дитячого майданчику. Є територія колишнього, занедбаного дитячого майданчика. Необхідно очистити її від сміття та встановити дитячий ігровий комплекс з гірки, балансиру та гойдалки на пружині. Це підвищить рівень фізичного, емоційного розвитку дітей, дасть можливість прогулянки на свіжому повітрі, облагородить прибудинкову територію.

Бюджет: 99 000 ГРН

Комфортний простір — цікаве дозвілля

Модернізація вхідної групи ННВК №16 «ПРЕСТИЖ» з метою створення комфортного , універсального, відкритого простору для організації пізнавальних, розважальних та концертних заходів, реалізації культурно-просвітницьких потреб громади в умовах пандемії COVID-19.

Бюджет: 400 000 ГРН

Спортивний дитячий майданчик на Кручі

Спортивний майданчик у мікрорайоні дасть можливість дітям більше часу проводити з користю на свіжому повітрі.

Бюджет: 67 000 ГРН

Подвір’я щасливого дитинства

Створення дитячого майданчика по вул. Московська, який принесе позитивний настрій та посмішку дітям.

Через відсутність у дворі дитячого майданчика, близько 30 дітей зі своїми мамами чи без (якщо дозволяє вік), змушені щоденно ходити на дитячі майданчики далеко від дому. Необхідно створити таке місце, де батьки могли б спілкуватися з дітьми і між собою на свіжому повітрі, а діти при цьому грати на дитячому майданчику зі своїми однолітками.

Бюджет: 95 480 ГРН

«Почуй мене»

Проєкт спрямований на вивчення жестової мови у Ніжинській ОТГ на базі Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя з 1.02. -31.10.2022 майбутніми соціальними працівниками, працівниками в інклюзивному просторі, молодіжними працівниками, працівниками сфер обслуговування, поліцейськими, медиками, громадськістю, в кількості 60 осіб задля покращення комунікації з людьми з порушеннями слуху.

Бюджет: 30 000 ГРН

«Workout (Воркаут) для всіх»

Створення в місті Ніжині унікального майданчику для занять стріт воркаутом.

Бюджет: 399 750 ГРН

Безпечне гумове покриття для спортивного майданчика WORKOUT

Облаштування спортивного майданчика «WORCAUT» безпечною, екологічно чистою гумовою плиткою, щоб перетворити звичайний спортивний майданчик у зону безпеки і комфорту, уберегти спортцменів від травм , Створити комфортне середовище для занять спортом (вішаки та лавки). Встановлення автономного освітлення дозволить тренуватись і в вечірній час . Також освітлений майданчик більш збережеться від вандалів , що теж важливо.

Бюджет: 81 000 ГРН

Роболабораторія у Ніжинській гімназії №2

Створення спеціалізованого освітнього простору з інтерактивним обладнанням ( мультимедійна дошка, 3D принтер, окуляри віртуальної реальності), обладнання з робототехніки (навчальні роботи, ноутбуки) для учнів гімназії та вихованців центру реабілітації.

Бюджет: 399 500 ГРН

«Dog Lаnd» (майданчик для вигулу собак)

Даний майданчик буде доступний для всіх мешканців міста без виключення та їх собак в парку Шевченка.

Бюджет: 399 950 ГРН

Науково-популярна книга «Мандрівка у незвідане: забуті та приховані таємниці Ніжина»

Книга присвячена маловивченим туристичним локаціям Ніжина та розвитку туристичної галузі Ніжина останніх років. Джерелами для дослідження стали архівні матеріали, усна історія, спогади ніжинських старожилів, відгуки туристів, роздуми автора. Книга розширює межі туристичних маршрутів міста, підкреслює унікальність Ніжина як туристично привабливого осередку Лівобережної України.

Бюджет: 46 500 ГРН

Ніжин Art-сквер

Проект передбачає благоустрій подвір’я художнього відділу НКМ ім. І. Спаського. Використання його з рекреаційно-естетичною і функціональною користю для ніжинських та приїжджих майстрів декоративно-прикладного мистецтва, жителів міста та туристів, створення арт-простору під відкритим небом для проведення різноманітних заходів, спрямованих на естетичне виховання населення, популяризації мистецтва.

Бюджет: 400 000 ГРН

НадзвиЧАЙний_BookRoom

Проект передбачає згуртувати молодь громади різновікової групи та людей з інвалідністю, що цікавиться літературою та читанням книжок, на базі Ніжинського міського молодіжного центру, за рахунок проведення зустрічей та створення книги з творами молодих авторів.

Бюджет: 30 000 ГРН

Встановлення спортивного комплексу ВОРКАУТ для мешканців мікрорайону по вул Б. Хмельницького

Придбання та установка спортивного комплексу для занять Street Workout дасть можливість організації змістовного та активного дозвілля молоді, формування стійкої мотивації здорового способу життя серед дітей та молоді, подальшої популяризації цього виду спорту у районі та місті.

Бюджет: 395 500 ГРН

«На рівних»

В Ніжинській ОТГ проживають 100 нечуючих людей. Дуже часто це обмежене коло спілкування, недоступність та обмеженість комунікації з людьми. В межах даного проєкту планується провести 10 майстер-класів, які б сприяли психо-соціальній, правовій, громадянській допомозі 50 людям з порушенням слуху в Ніжинській ОТГ з громадськими активістами, правознавцями, молодіжними працівниками та ін. Результати впливатимуть на розширення можливостей та сприяння соціальному, економічному та політичному включенню людей з інвалідністю в роботу громади, на рівність прав і свобод людей з інвалідністю.

Бюджет: 30 000 ГРН

Створення простору для дітей у районі Шевченка МПС (м. Ніжин)

Проект передбачає створення ігрового простору для дітей на території дитячого майданчика по вулиці Шевченка МПС. В рамках проекту пропонується встановити карусель, гойдалки на пружині, замінити стару пісочницю на нову стилізовану під корабель та виконати благоустрій шляхом встановлення дитячого столику та лав для батьків з урною.

Бюджет: 99 700 ГРН

uezd.com.ua