Нововведення допоможе містянам ознайомитися з усіма тонкощами доходів та витрат міського бюджету без зайвих зусиль. На головній сторінці сайту розміщено шість основних вкладок: доходи бюджету, видатки бюджету, бюджетні платежі, бюджет на мапі, новини та документи.

RjmbKznbzz0

Завдяки зручному інтерфейсу та навігації, з сайту можна почерпнути інформацію про всі бюджетні платежі, здійснені у вибраний період. Дані про здійснені бюджетними організаціями транзакції за рахунками програма відбирає з офіційного порталу публічних фінансів України (E-Data — оновлюється щоквартально). Таким чином кожен ніжинець може перевірити та виявити розпорядника чи одержувача коштів, призначення платежу та коли був здійснений платіж.

Досить цікавою є вкладка «бюджет на мапі». За допомогою цієї функції люди можуть бачити наочно, куди витрачено бюджетні кошти. В тому числі висвітлюються ділянки доріг міста, на благоустрій яких місто витратило кошти. Усі вкладки мають фільтри для підвищення зручності пошуку необхідної інформації.

ГО «Центр розвитку громад „Перспектива“ та ТОВ „Брейнсторм девелопмент“ витратили на розробку веб-сайту близько трьох місяців. Як розповіла голова ГО Світлана Рожок, лише близько 30% реалізованої наразі задумки містилося в технічном завданні, яке їм надавали при замовленні. Усе решта плід ентузіазму та „апетиту“, який прокинувся у розробників при втіленні проекту, адже метою було зробити міський бюджет прозорим до останньої платіжки.

Щодо частоти оновлення інформації, то залежатиме вона перш за все від швидкості подання відповідних даних бюджетними підприємствами міста. Планується визначити з кожної установи по одній відповідальій особі, яка і заповнюватиме інформацію про використання бюджетних коштів їх підприємством.

Відвідати веб-сайт кожен бажаючий може прямо зараз за посиланням „Відкритий бюджет“. Оскільки версія поки що тестова, для зауважень на сайті існує зворотній звязок.

У червні 2016 року м. Ніжин стало учасником проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду III» в рамках компоненту інноваційного врядування «Розумні міста». У грудні 2016 року були проведені конкурси на визначення організацій по виконанню робіт по мікропроектах. Мікропроект «Відкритий бюджет»  втілює в життя ТОВ «Брейн Сторм Девелопмент», два інших – Чернігівський національний технологічний університет.

Загальна сума фінансування проектів 780 тис. грн. За умовами проекту передбачене спів фінансування: 80 % або 624 тис. грн. – ЄС/ПРООН; 20% або 156 тис. грн. – міський бюджет. На реалізацію мікропроекту „Відкритий бюджет“ витрачено  – 278 тис. грн., з яких ЄС/ПРООН — 222, 400; міська рада — 55,600 тис. грн.

Нагадаємо, ГО «Самостійна молодіжна артіль» впроваджує «Мобільні додатки для отримання туристичних послуг». Наразі уже можна завантажити  через Google Play демо-версію додатку „Ніжин туристичний“. Також уже доступна тестова версія додатку „Ескулап“, впровадженням якого займається ГО «Громадське телебачення м. Ніжин» в рамках реалізації мікропроекту програми «Smart city» "Електронна реєстрація для отримання медичних послуг. Мобільні додатки». Презентацію названих мобільних додатків планують провести найближчим часом.

Ольга Рогачова