Моніторинг повітряного простору, українських кордонів на суходолі, водних акваторій — саме такі завдання стоять перед авіаційними загонами МВС. Щоб зробити повітряний моніторинг більш ефективним та дешевшим, а також для навчання пілотів, МВС розглядає можливість придбання українських малих літаків. Про це сьогодні, 17 вересня, заявив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров під час візиту до Ніжинського авіаційного загону.

Перш за все, хочу привітати рятувальників із професійним святом. Ми, зі сторони МВС, спробуємо зробити все, щоб їхня праця була почесною та забезпечимо достойною матеріально-технічною базою. Щоб вони могли виконувати свою роботу якісно, ми забезпечуємо сучасною авіаційною технікою. Тому сьогодні у Ніжині ми знайомимось із вітчизняними надлегкими літаками. Дуже приємно, що це українська техніка, якість якої вже перевірена роками та відзначена іноземними потенційними споживачами", — заявив Сергій Гончаров.

Він відзначив, що вітчизняні легкі літаки відзначаються економічністю та маневровістю.


«Звісно, всі підрозділи МВС повинні мати велику та важку техніку для гасіння пожеж, аварійної евакуації та інших завдань. Але щоденний моніторинг кордонів, лісів і повітряного простору потребує постійних тренувань і вдосконалення льотних навичок. Окреме завдання — постійна підготовка льотного складу. Саме надлегка техніка дає такі переваги. Сьогодні ми ознайомилися з дуже економічними літаками, які використовують звичайний бензин А-95. Крім того, нашим пріоритетом лишається безпека та комфорт наших пілотів», — зазначив заступник міністра.

Сергій Гончаров відмітив, що гелікоптери Н-225, яких у рамках контракту з французькою компанією в Україну поставили вже 4, активно використовуються в Ніжинському авіаційному загоні. Навіть сьогодні парашутисти загону здійснювали десантування в ускладнених погодних умовах саме з борту Н-225.

Директор Департаменту авіації ДПСУ Микола Тепан зазначив, що якщо в щоденному моніторингу прикордонники будуть використовувати вітчизняні легкі літаки, це значно полегшить роботу та ефективність виконання завдань.

Вже зараз авіація ДПСУ використовує 9 малих літаків класу «Diamond», які всі постійно моніторять держкордон із повітря.

«Така техніка буде базуватися по всій лінії кордону. Сьогодні український виробник пропонує техніку, яка дуже добре себе показала в експлуатації. Крім того, виробник вже орієнтує літаки на пілота — не треба багато часу, щоб підготуватися до польоту», — наголосив Микола Тепан.

Своєю чергою, начальник управління авіації, авіаційного пошуку та рятування Ігор Рунаєв відмітив, що основним критерієм у виборі українських малих літаків для підрозділів ДСНС буде саме їх багатофункціональність.

«Ми зацікавлені в багатофункціональності цієї техніки. Нам необхідно ставити і техніку для моніторингу, і обладнання для евакуації. З цього і будемо виходити», — зазначив Ігор Рунаєв.

Варто зазначити, що чотири компанії — виробники з Києва, Харкова, Одеси та Броварів представили свою продукцію. Всі зразки здійснили показові польоти над аеродромом Ніжину.

МВС У НІЖИНІ ВЛАШТУВАЛО ОГЛЯДИНИ ЛІТАКІВ ВІТЧИЗНЯНИХ ВИРОБНИКІВ МАЛОЇ АВІАЦІЇ . Сюжет ТСН

За матеріалами
Департаменту комунікації МВС України