25 жовтня о 10:57 до Служби порятунку «101» у Ніжинському районі надійшло повідомлення про те, що на території автокооперативу «Авіатор» по вул. Брюховця, 22 в м. Ніжині виявлено металевий предмет, схожий на вибухонебезпечний. На нього натрапили місцеві мешканці під час проведення земляних робіт біля власних гаражів.

Читайте також: Відомо чи була бойовою грата, яку знайшли у Ніжині. Фото

До прибуття надзвичайників небезпечне місце охоронялося співробітниками Національної поліції. Сапери групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління ДСНС, що прибули за викликом, ідентифікували знахідку як ручну гранату «Міллса» часів минулих війн. При додатковому обстеженні прилеглої території інших боєприпасів не виявлено.

Ручну гранату піротехніки вивезли спецавтомобілем у визначене місце за межами міста та о 15:50 знищили.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням, якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас, не торкайтеся його. Ступінь небезпеки вибухонебезпечних предметів можуть визначати тільки професійні сапери. Саме вони й приймають рішення про подальшу долю підозрілих предметів. Місце, де виявлено небезпечну знахідку, варто обгородити та організувати його охорону, щоб ніхто не зміг на неї випадково натрапити. Слід припинити будь-які сільськогосподарські чи інші роботи поблизу цього місця. Про підозрілий предмет необхідно терміново повідомити підрозділ ДСНС, зателефонувавши за номером 101 або правоохоронцям за номером 102.

Головне управління ДСНС України у Чернігівській області