З 8 ранку 3 квітня у місті призупиняється теплопостачання. Синоптики прогнозують, що на цей час температура повітря сягатиме середньодобових 8° С, температурний режим відповідатиме нормативним вимогам.

Така ситуація з опалювальним сезоном складається практично по всій території України. 28 березня відбулась селекторна нарада, на якій віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко акцентував на питанні проведення опалювального сезону в розрізі регіонів, щодо заборгованості по субсидіям та пільгам, адже більшість регіонів кошти на це уже вичерпали.

1440678634_1«Наразі, ми запускаємо в дію механізм по закону №1730 («Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»). З 1 квітня запрацює Реєстр підприємств тепло- та водопостачання, які зможуть врегулювати заборгованість перед НАК «Нафтогаз» за спожиті енергоносії і розпочати процес реструктуризації боргів. В процесі реструктуризації будуть списані штрафи і пені за спожиту енергію та надаватимуться субвенції від держави для зменшення боргових зобов’язань підприємств», — наголосив Геннадій Зубко.

На засіданні виконавчого комітету Ніжинської міської ради, 30 квітня, Григорій Олійник повідомив, що найближчим часом у Ніжин запросять керівника Чернігівської обласної тепломережі Віктора Геращенка. Разом з керівництвом «Ніжин тепломережі» він відповість на питання щодо опалювального періоду 2017—2018 років: про стан підготовки та можливості підприємства стабільно забезпечити теплопостачання у місті Ніжині. Григорій Олійник повідомив і про те, що існує ряд звернень міських депутатів стосовно подальшої реорганізації та реконструкції системи теплопостачання по місту.

На сьогодні усі газопостачальні компанії України мають договір з НАК «Нафтогаз України» про постачання газу до 31 березня. З 1 квітня практично ні у кого немає додаткових угод.

До прикладу,  у Львові відповідно до розпорядження міського голови «Про призупинення подачі теплоносія для опалення», з 31 березня, призупиняється подача теплоносія до усіх споживачів (за інформацією ЛМКП «Львівтеплоенерго»). Таке рішення прийнято, зважаючи на зростання температури зовнішнього повітря, з метою економії енергоносіїв та економії коштів мешканців.

Ольга Рогачова