У січні 2018 року до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся житель міста Ніжин для представництва його інтересів у суді у справі щодо адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобам у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).

Так як середньомісячний дохід чоловіка не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, то захист прав громадянина за дорученням центру здійснював адвокат системи безоплатної вторинної правової допомоги Григорій Дорошенко .

У судовому засіданні чоловік заперечував факт вчинення правопорушення. Адвокатом було заявлено клопотання про виклик у судове засідання свідків та інспектора, який склав протокол.

Свідок у судовому засіданні підтвердити стан алкогольного сп’яніння підсудного не зміг, подробиць складання протоколу не знає, до того ж було темно і підсудного бачив тільки здалеку (ремонтував ліхтар на вулиці), а іншого свідка у його присутності не було.

Інспектор, який склав протокол, у судове засідання не з’явився.

Довідково:
Постанова Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103 Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду.
Огляд проводиться:
поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров’я (в сільській місцевості за відсутності лікаря – фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку). Огляд на місці зупинки транспортного засобу проводиться у присутності двох свідків.
Не можуть бути залучені як свідки працівники Національної поліції або особи, щодо неупередженості яких є сумніви.
Керуючись ст...247 Кодексу України про адміністративне правопорушення, Ніжинський міськрайонний суд постановив, закрити справу у зв’язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Днями на адресу Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги прийшов лист – подяка. У своєму листі чоловік висловлює вдячність адвокату за професіоналізм та індивідуальний підхід щодо вирішення його життєвих проблем.

За отриманням консультації та захистом своїх прав звертайтеся до Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (м. Ніжин, вул. Богуна, 8 (3-й поверх) або за телефоном (04631) 7-16-15) та його структурних підрозділів ( бюро правової допомоги ), а також за номером цілодобової телефонної лінії – 0 800 213 103.

nezhininfo

Джерело: nizhyn news