На  черговому засіданні виконкому Ніжинської міської ради 17 червня розглянуто питання щодо присвоєння звання «Народний майстер образотворчого та декоративно-прикладного  мистецтва  міста Ніжина Чернігівської області».

«Серед народних майстрів є ті, кому це звання надається повторно, але є й ті, хто отримає його вперше. Ці люди беруть участь у масових заходах, влаштовують особисті виставки. Звання «Народного майстра» надається строком на три роки. Далі воно або підтверджується, або ні», – пояснила начальник Управління культури і туризму Ніжинської міської ради Тетяна Бассак.

«Це звання є стимулом для майстрів?» – поцікавився міський голова Олександр Кодола.

«Звичайно. Це рейтинг, визнання. Це дуже важливо для людей. Майстер, визнаний «Народним», долучається до когорти майстрів Ніжина, отримує новий поштовх для творчого розвитку, його рівень зростає. Тим більше, рішення про надання звання приймає Експертна рада, яка складається з фахівців. Це наше ноу-хау – ідея, створена нами для підтримки творчих людей», – підкреслила Тетяна Федорівна.

Наразі в Ніжині проживають 47 «Народних майстрів».

Отже, з метою відзнаки творчих здобутків та культурних досягнень ніжинських народних майстрів – у продовження історичних традицій міста – виконком Ніжинської міської ради присвоїв звання «Народний майстер образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва  міста Ніжина Чернігівської області» ПОВТОРНО наступним ніжинцям: Борщ Світлані Валентинівні (вироби зі стрічок, бісеру),  Дегтяр Марині Михайлівні (декоративний розпис, мереживні янголята, прикраси), Нагорній Юлії Олександрівні (канзаші), Сидорець Тетяні Володимирівні (техніка «орігамі»)Ямчинській  Наталії Олександрівні (розпис на склі, художник), Хуторній Наталії Анатоліївні (художник).

ВПЕРШЕ це звання присвоєно гончарам Барабанову Олександру Володимировичу, Кедуну Івану Станіславовичу,  Падалці Галині Володимирівні (в'язання).

Щиро вітаємо!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет