Mirgorodskaya_0100198215-55-32-300x240Святкування одразу трьох свят – Покрови Божої Матері, Дня українського козацтва та Дня захисників України проходило у кожному місті, містечку і селі області
У Козельці за ініціативи учасників бойових дій було відкрито меморіал загиблим землякам. Корюківка вшанувала своїх героїв панахидою біля пам’ятного знаку. У Ніжині ветерани сьогоднішньої війни пройшли хресною ходою до меморіалу на честь полеглих ніжинців. У цей день в усіх храмах Української православної церкви Київського патріархату лунала особлива молитва за захисників України, за полонених на Донбасі та ув’язнених у Росії.


Від Покровського храму вулицею Незалежності до пам’ятного знаку всім загиблим ніжинцям пройшла хресна хода на чолі з архієпископом Чернігівським і Ніжинським Євстратієм. АТОвці, молоді бійці, що проходять строкову службу, містяни і владці, священики і родини загиблих об’єдналися, щоби пом’янути земляків, що віддали життя захищаючи Незалежність України.
Владика Євстратій у спів служінні з ніжинськими священиками УПЦ КП, серед яких були і капелани, освятив хрест на місці будівництва майбутнього храму на честь ікони Божої Матері «Утамуй мої печалі».
Ніжинці продовжили святкування Покрови і Дня захисника України смачним кулішем.
Наша знімальна група попрямувала до Носівки, де у місцевому будинку культури проходили урочистості. У залі зібралися АТОвці і рекордна кількість волонтерів: з Носівки, Ніжина і навіть з Луганщини. Юрія Борисенка волонтери з усієї України і бійці усіх підрозділів знають як Юру Старобільського. Скільки зробила ця людина, уявити неможливо.
Народний Герой України капелан і волонтер отець Сергій Чечін вручив носівським волонтерам нагрудні знаки «Народний Герой України». Нагороди, подяки, відзнаки знайшли в цей день багатьох і, в першу чергу, наших захисників. 121 боєць з Носівського району боронив Незалежність України на Сході. Хвилиною мовчання вшанували носівці чотирьох загиблих земляків.
В країні з’являється нова культура святкування, бо День захисника України ні в якому разі не є аналогом радянського 23 лютого. Тут не має місця загальному поздоровленню усіх осіб чоловічої статі.
Свято пройшло. Та серед буденних справ на мирній території не забуваємо: у країні третій рік іде війна.

 

Матеріал: Тетяна Миргородська ТК  "Сівер-Центр"