Головною причиною тривалого очікування на результат тесту у МОЗ назвали затримки, які виникають після передачі результату тесту до лікарні й перед повідомленням людини сімейним лікарем.

Про те, чому результати COVID-тестів громадянам доводиться очікувати до семи, а в окремих випадках і до 11 днів, розповів на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Зразок від пацієнта має бути доставлений до лабораторії протягом 48 годин і з дотриманням температурного режиму — від 2 до 8 градусів. І тільки тоді починається безпосереднє тестування. Після лабораторних досліджень результат надходить до лікарні, і вже сімейний лікар має повідомити людину. Саме на етапі після передачі результату в лікарню виникають затримки», – розповів Степанов.

Степанов наголосив, що у МОЗ реагують на всі повідомлення про тривалі затримки отримання результатів тестів. МОЗ створило моніторингові групи які постійно відстежують повідомлення від громадян і здійснюють контроль за проведенням тестів та передачі їх результатів громадянам в областях.

Також Степанов зазначив, що причиною затримки отримання результату тесту може бути низький пріоритет конкретного пацієнта.

«Під час проведення ПЛР-тестування ми застосовуємо механізми пріоритизації. В першу чергу робляться тести та повідомляються результати пацієнтам з ознаками ГРВІ, а також безпосередньо госпіталізованим з ознаками коронавірусу чи пневмонії», – додав Степанов.

Джерело: suspilne