Представництво Європейського Союзу в Україну оприлюднило терміновий коментар з приводу законодавчої ініціативи Юрія Дерев’янка про зміну закону про запобігання корупції.

Він опублікований у офіційному твіттері дипмісії.2-3-1100x733

Йдеться про законопроект 5318, який викликав жорстку критику з боку неурядових організацій.

«Україна подолала важливий рубіж (у впровадженні антикорупційних реформ) із впровадженням електронного декларування.

Законопроект №5318, що обговорюється Верховною радою, спрямований проти цих досягнень», — заявили у дипмісії.

«Антикорупційні неурядові організації не прирівнюються до державних посадовців», — йдеться в повідомленні.

Раніше «Європейська правда» повідомила, що у Верховній раді хочуть обмежити діяльність антикорупційних організацій за допомогою системи е-декларування.

Йдеться про законопроект авторства народного депутата Юрія Дерев’янка «Про розширення сфери фінансового контролю...», який запроваджує додаткові зобов’язання для недержавних організацій, залучених до питань протидії корупції.

У відповідності до цієї ініціативи, всіх співробітників, підрядників та співробітників підрядних організацій, які отримують кошти «від програм міжнародної... допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб)», хочуть зобов’язати вносити майнові декларації до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на здійснення функцій держави.

Активісти наголошують, що ця норма у разі схвалення вкрай ускладнить можливості для міжнародних партнерів України інвестувати в боротьбу з корупцією.

http://www.eurointegration.com.ua/