Чи варті нечесні 400 гривень двох років обмеження волі та зламаного життя?

Не встигли виборці округу оговтатися від брудного піару з якого розпочалася виборча кампанія до парламенту, як команда одного з кандидатів запустила підкуп виборців. Схема стара, як світ – у населених пунктах 209 виборчого округу розповсюджуються, так звані, соціальні угоди від кандидата Г. Люди кажуть, за голос пропонують 400 гривень.

Під прикриттям звичайної агітації, людям пропонують заключити угоди, мовляв, для того, аби дізнатися їх проблеми і допомогти вирішити у майбутньому. Насправді ж саме так дізнаються контактні дані, за якими з людиною зв’яжуться і нібито можуть запропонувати винагороду, звісно в обмін на голос.

На жаль, жодна виборча кампанія не минає без подібних ганебних випадків. Часто люди навіть не розуміють, що, продаж свого голосу — це злочин, який тягне за собою кримінальну відповідальність. Так за підкуп виборців агітаторам загрожує позбавлення волі до семи років. Приміром, у грудні минулого року агітаторка з Одеської області отримала 5 з половиною років увʼязнення за підкуп виборців. Жінка пропонувала за гроші проголосувати за певного кандидата і політичну силу і потрапила за грати (вирок Кілійського районного суду Одеської області, справа № 502/945/18 від 03.12.2018 р.).

Закон передбачає покарання і для тих, хто продає свій голос. Це передбачено ст 160 Кримінального кодексу України. Покарання сягає до двох років позбавлення волі.

Оцінюйте і обирайте кандидатів відповідально! Не продавайте свій голос – своє майбутнє!