Про безпритульних тварин, виробничий та невиробничий травматизм, надзвичайні події говорили в  ході  наради з підведення підсумків цивільного захисту за 2018 рік.

За словами начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Геннадія Чернишова, за минулий рік сталося 1 групове захворювання дітей на ротавірусну інфекцію, 27 ДТП (загинуло 5 осіб, травмовано – 39), 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 1 утоплення в квартирі, 7 випадків виявлення вибухонебезпечних об’єктів, 59 пожеж (загинула 1 особа, 3 – травмувалося). Уже у 2019 році виникло 11 пожеж. Остання відбулася по вул... Червона Гребля: власник будинку отримав опіки, а житло дуже постраждало.

Автор: Ольга Рогачова для «Уєздних новин»

З 3303 нещасних випадків невиробничого характеру, аж 3258 відбулися внаслідок падіння. 35 нещасних випадків закінчилися смертю потерпілих.

Відповідно до положення про відділ з питань НС, у грудні та січні заслухали 56 відповідальних працівників цивільного захисту підприємств, установ та організацій міста. Усі вони звітували про про виконання основних завдань 2018 року.

«Дехто проігнорував цю вимогу, підписану першим заступником міського голови та начальником міськрайвідділу Управління ДСНС у Чернігівській області. А це пряме невиконання Кодексу цивільного захисту ст. 19», — повідомив Геннадій Чернишов.

Не всі заходи, які планували здійснити для запобігання НС, ДТП, невиробничого травматизму організаціями здійснені в повному обсязі. За словами Чернишова, занадто повільними темпами виконуються заходи з освітлення пішохідних переходів, оновлення дорожньої розмітки. Дуже повільно вирішується проблема бродячих собак.


Перший заступник міського голови Григорій Олійник погоджується, що проблема бездомних тварин дуже серйозна: «Але, нажаль, на сьогодні кінцевого та повного варіанту, згідно чинного законодавства, ми не можемо вчинити. Це все потребує значних капіталовкладень: будівництво притулку, утримання належним чином тварин. Ні держава, ні місцевий бюджет не мають зараз належного фінансового ресурсу. По місту проводиться стерилізація бездомних собак та подальший їх відпуск на територію, де вони до цього проживали.»

На його думку, проблема у тому, що тварини знаходяться там, де є джерела харчування: «Якщо частина населення опікується, але не бере на себе повної відповідальності за утримання усіх тварин, а лише підгодовує їх, то тварини на цих місцях розмножуються та захищають свою територію. Це проблема спільна: нашого виховання та контролю за територією. На стерилізацію передбачені незначні кошти. І якщо у когось є пропозиції щодо вирішення проблеми безхатніх тварин, то ми готові всі пропозиції розглядати. Ми неодноразово проводили громадські обговорення, але питання і досі залишається невирішеним».