Однією з київський туристичних фірм, що спеціалізуються на турах вихідного дня оприлюднила своєму сайті два маршрути, пов'язані з Ніжином:

НІЖИН. ГОГОЛЬ. ГРЕКИ

Безымянный

НІЖИНСЬКИЙ РАЙ

Безымянный222

В рамках екскурсій в Ніжині пропонується відвідати наступні об'єкти:

Миколаївський собор 1655—1658 р.
Комплекс Свято-Благовіщенського чоловічого монастиря 18-19 ст.
Церква Іоанна Богослова 18 ст. і пам’ятник мореплавцю Ю.Лисянському
Музей — Ніжинська поштова станція 18-19 ст.
Михайлівська церква 18 ст.
Всіхсвятська церква 18 ст.
Церква Святої Трійці 19 ст.
Пам’ятники М.Гоголю, М.Заньковецькій, Б.Хмельницькому
Корпус Ніжинської гімназії вищих наук О.Безбородька 19 ст. з художньою галереєю картин 17-19 ст. і музеєм М.Гоголя
Графський сад
Спасо-Преображенська церква 18 ст.
Хрестовоздвиженська церква на Магерках

Організатори екскурсій, поїздку до Ніжина називають романтичною екскурсією, і в той же час трохи містичною. Бо всі їдуть в гості до Миколи Васильовича Гоголя… І сьогодні, через два століття після свого народження, це ім’я наче заворожує і притягує усіх, хто цікавиться творчістю видатного письменника. Найбільш знаного на земній кулі Українця годі й шукати. Гоголь виявився справжнім пророком, коли сказав,що його ім’я буде більш відомим після його смерті.

На сайті зазначається, що Ніжин – це центр освіти і містики, всі його стежки ведуть до Гоголя. Мабуть не випадково, саме під час навчання в Ніжинській гімназії вищих наук ( зараз державний університет ім. Гоголя ), заснований графом Безбородьком, Микола Гоголь сформувався як письменник – містик. Тут він написав сатиричний есей “Щось про Ніжин, або Дурням закон не писаний ”.

Ніжин – це й грецька колонія, де зберігся цілий квартал грецького братства з архітектурними пам’ятками 17-19ст. Ім’ям « українського Магелана», нащадка козацького роду, географа і етнографа, який разом з І.Крузенштерном керував першою російською навколосвітньою подорожжю (1803—1806)– Ю.Ф.Лисянським, названо понад 10 географічних об’єктів.