Віталій Будзинський — шанований уродженець нашого міста, постійний радник ніжинських міських керманичів та мецената Юрія Копт’єва, дякуючи якому у Ніжині і з’явився пам’ятник Марку Бернесу. Нещодавно він дав прес-конференцію місцевим журналістам. Розповів зокрема про історію встановлення пам’ятнику Марку Бернесу, його вартість та перепони, які тоді чинила міська влада.

Хто, як та за чиї кошти встановлював пам’ятник

Пам’ятник Марку Бернесу у Ніжині встановлено за кошти мецената Юрія Коптєва. Він розглядав наше місто, як переспективне для розвитку і був готовий витрачати на це свої кошти. Так він робив це у Прилуках: фінансував реставрації прилуцьких соборів, спорудження низки пам’ятників видатним українцям.
Ніжин отримав в подарунок від Коптєва пам’ятник Бернесу та благоустрій скверу у Графському парку. Віталій Федорович Будзинський, радник мецената Юрія Копт’єва, розповів, що витрачено на це було близько 300 тисяч доларів. Подумали і про охорону об’єкту — встановили камеру відеоспостереження. Єдиним завданням місцевої влади залишалося взяття пам’ятника на баланс. Цього не зроблено і по сьогодні. Саме тому, на момент викрадення камера відеспостереження не працювала — тепер виявляється ніхто не знає чия вона. Рішення міськвиконкому про взяття пам’ятника Марка Бернеса на баланс, як скульптури — є. Єдина проблема — воно нажаль не виконане.

Об’єкт, який не числиться на балансі у жодної комунальної структури не має офіційної ціни. Отже, навіть коли зловмисника схоплять, окрім хуліганства йому нічого не зможуть інкримінувати.
bUyOpwMgJe0 Dy02SrG0XMM
Хто писав заяву про зникнення пам’ятника до правоохоронних органів ?

З приводу зникнення пам’ятника, Віталій Будзинський телефонував Київським поліціянтам. Виявляється, заяви до правоохоронних органів щодо зникнення скульптури від міської влади не надходило (Віталій Будзинський розповів про це журналістам 4 травня). Заяву написав звичайний житель міста, який проходячи повз Графський парк помітив відсутність Бернеса.

Віталій Федорович зауважив, що якби у Графському парку працювало освітлення та встановлений ним особисто відеонагляд — всього цього не було б. Міській владі необхідно було всього навсього підтримувати у робочому стані усе те, що встановив для нашого міста меценат.

Перспективи розвитку міста — погляд Віталія Будзинського

Розвиток та успіх нашого міста Віталій Федорович вбачає у виключно туристичному руслі. Для цього необхідно розбудовувати інфраструктуру міста. Велику увагу приділити благоустрою скверів, парків та рекреаційних зон.

555

У Юрія Коптєва було досить багато планів на фінансування розвитку нашого міста. Одразу після встановлення пам’ятнику Бернесу хотів заасфальтувати дорогу від Набережної до церкви, однак тоді цьому завадила місцева влада. Він привозив до Ніжина інвесторів, які готові були будувати дитячі садочки, заводи та інші суспільно-важливі об’єкти.

Окрім Марку Бернесу, у театральному сквері планувалося за кошти Коптєва поставити пам’ятник подружжю Пікассо: видатному художнику та його дружині Ользі Хохловій — балерині, уродженці Ніжина. Наразі облаштування Коптєвим театрального скверу призупинено в силу політичної ситуації.

П. С. Прес-конференція відбулася 4 травня, під час розмови Віталія Будзинського з журналістами, пам’ятник Марку Бернесу знайшли. У канаві за містом він лежав з відтятою рукою, зіпсованою гітарою та пошкодженими бронзовими елементами плаща.

Ольга Рогачова