Сьогодні, 26 жовтня, у Ніжині з робочим візитом побував голова Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслав Чаус.

Перший об’єкт, за планом, — будівля колишнього дитячого садочку на вул. Шевченка, 97 Е.

Перший заступник міського голови Федір Вовченко та заступник начальника Управління освіти Надія Пономаренко до приїзду голови ОДА встигли поспілкуватися з мешканцями сусідніх будинків.

 Люди звернулися до представників влади з проханням «хоч щось зробити» з покинутою будівлею, бо тут постійно проводять дозвілля аморальні громадяни, в тому числі молодь. Дітлахи, які мешкають у багатоповерхівках даного мікрорайону, бояться виходити на вулицю.

«Для того ми тут і збираємося, щоб вирішити цю проблему», — зауважив Федір Іванович.

Дитячий садочок за вказаною адресою побудований у 1989 році. Працював до 2006 року. Потім його закрили. І лише у травні 2013 року нежитлова будівля площею 956,6 кв. м передана Управлінню освіти Ніжинської міської ради.

Про дитячий садочок знов заговорили у 2015 році – тоді було виготовлено робочий проект з реконструкції даного об’єкта. Тоді його вартість складала 7,818, 749 грн. Після проведеного коригування цін у 2020 році вартість складає більше 18 млн. гривень.

«Яке бачення Управління освіти щодо подальшої долі цього об’єкта?» — поцікавився перший заступник міського голови Ф. Вовченко у заступника начальника Управління освіти Н. Пономаренко.

«У відбудованому дитсадочку може бути дві групи: ясельна і дошкільна. Дитсадок прийматиме до 50 дітлахів. Колектив за штатом – 20 чоловік. Тут відкриють сучасний харчоблок з нормальними умовами для кухарів. Сюди можна буде перевести діточок з інших дитсадочків міста, які вже «віджили» своє», — пояснила Надія Олексіївна.

Голова ОДА В. Чаус пройшовся вказаною будівлею. Поцікавився історією дитсадочка.

«Однозначно: цей об’єкт потрібно реконструювати – було б гарно побачити гарний дитсадок у центрі міста. Переглянемо наші плани «Великого будівництва» у 2022 році. Подивимося, що ми можемо зробити», — підкреслив В’ячеслав Анатолійович.

Очільника області зацікавило дерево, яке дивним чином проросло через цегляну стіну будівлі.

«Я хочу це сфотографувати. Ви тільки подивіться: яка жага до життя!» — вигукнув В. Чаус.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора