За сім місяців поточного року на Чернігівщині сплачено податків, зборів та єдиного внеску понад 8,7 млрд гривень. Про це повідомляє управління ДФС у Чернігівській області. Із цієї цифри найбільше -  це податки та збори (майже 6 млрд грн).

Державний бюджет поповнився більш як на 2,8 млрд гривень. Минулорічні показники перевищено на 9%.

Надходження зросли в основному за рахунок податку на додану вартість (більш як на 26% або на 222 млн грн), податку на доходи фізичних осіб та військового збору (на 18,5%, або 140,5 млн гривень).

До місцевих бюджетів усіх рівнів сплачено близько 3,2 млрд гривень. Факт минулого року перевищено майже на 20% або більш як на 530 млн гривень. Приріст сплачених сум спостерігається по всіх бюджетоформуючих податках: по податку на доходи фізичних осіб – майже на 20% (335,4 млн грн), податку на майно – на 27,6% (112 млн грн), єдиному податку з підприємницької діяльності – близько 20% (69,5 млн грн), рентній платі за користування природними ресурсами – майже на 13% (9 млн грн).

Як і у попередніх місяцях, рівень добровільної сплати податків до місцевих бюджетів залишається високим – 99,5% загальної суми податкових платежів. Від проведення контрольно-перевірочної роботи та застосування заходів стягнення боргу надійшло понад 17 млн гривень.

Бюджети громад в цілому по області виконані майже на 104% (більше 118 млн грн). Це дало змогу профінансувати заплановані видатки та спрямувати додаткові кошти на розвиток відповідних територій.

Крім того, платниками Чернігівщини сплачено понад 2,7 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування. Минулорічний рівень перевищено майже на 18%.

Джерело — сайт Час Чернігівський