d4e10090ef81ed1613183fe7051a40c1Розпочато кримінальне провадження відносно арбітражного керуючого, яким відчужено три автомобілі за три гривні
Встановлено, що в серпні 2011 року господарським судом одного із суб’єктів господарювання визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру з одночасним призначенням  арбітражного керуючого – ліквідатора. Загальна сума кредиторських вимог, що підлягала погашенню за рахунок продажу майна банкрута складала майже 340 тис грн.
При цьому на балансі збанкрутілого підприємства перебували  транспортні засоби: ГАЗ – 330232 (2008 р.в.), Volkswagen Caddi (2008 р.в.) та Mitsubishi Colt 1,5 (2005 р.в.).
У 2016 році ліквідатор звернувся до експертної установи про проведення експертної оцінки, якою, за відсутності транспортних засобів, визначено початкову вартість кожного з них в 1 грн.
У подальшому за договором купівлі-продажу в травні цього року  ліквідатор передав право вимоги на вказані автомобілі приватній фізичній особі за 3 гривні.
Отримані кошти, згідно звіту, спрямовані ліквідатором на погашення витрат ліквідаційної процедури. Іншого майна банкрута не виявлено, вимоги кредиторів залишилися не погашеними.
Враховуючи, що в діях арбітражного керуючого та посадових осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого  ч. 1 ст. 364 КК України  (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки), прокуратурою області розпочато кримінальне провадження.
Досудове розслідування здійснює СУ ГУНП в Чернігівській області, процесуальне керівництво – прокуратура області.

За повідомленням прес-служби прокуратури Чернігівської області