За вихідні від вірусної пневмонії на Чернігівщині померло 3 людини. У 2-х з них лабораторні аналізи виявили грип AH1N1. Начальник управління охорони здоров’я Чернігівської міськради Владислав Кухар підтвердив UA:Чернігів, що від ускладнень внаслідок грипу в міській лікарні №1 померла 32-річна жінка. Відомо, що вона працювала в Росії, приїхала у гості до батьків. Більше тижня лікувалась вдома, госпіталізували її 8 січня, померла 12-го.

2-га смерть від пневмонії внаслідок грипу AH1N1 сталася в Городнянській районній лікарні. Зі слів заступника головного лікаря лікарні Юрія Коробка, жінка із села Смичин була госпіталізована 8 січня,  на 5 добу захворювання, у важкому стані. Вакцинована не була. Померла 12 січня.

11 січня, через 5 днів від початку хвороби, до Городнянської лікарні звернувся чоловік із села Великий Дирчин. Помер через 2 години. Попередній діагноз – вірусна пневмонія. Результати лабораторних аналізів в лікарні чекають сьогодні увечері. Наразі там лежить 11 пацієнтів із діагнозом «пневмонія». Зі слів Юрія Коробка, препарат «Таміфлю» для лікування грипу в лікарні є.

За прогнозами завідуючої відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В. Громашевського доктора медичних наук професора Алли Мироненко, різкий підйом захворюваності на грип та ГРВІ почнеться, коли діти і молодь приступлять до навчання, т. Е. З другої половини Січня.

«Пік епідемії очікується до кінця цього місяця і в лютому», — заявила «ФАКТАМ» професор Мироненко.

Відзначимо, що за даними на кінець 2018 року, за повідомленням Центру громадського здоров'я, епідемічний поріг перевищено в п'яти областях України — Житомирської, Київської, Одеської, Сумської та Хмельницької. На той момент школярі вже розійшлися на канікули, в університетах та академіях почалася сесія. Повідомляє fakty.ua

Джерело:cn.suspilne.media