Прилуцьким міськрайонним судом за вчинення нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного із насильством, небезпечним для здоров’я особи, яка зазнала нападу (розбій), вчиненого за попередньою змовою групою з осіб, засуджено трьох чоловіків, один з яких є неповнолітнім. (ч.2 ст.
187 КК України).

Так, під впливом значної кількості випитого спиртного, троє молодих людей, одному з яких на той час виповнилося лише 14 років, перебуваючи в м. Ніжин, здійснили напад на особу, яка відпочивала в їх компанії та незаконно заволоділи особистими речами потерпілого.

У ході нападу, останньому заподіяно тілесні ушкодження середнього ступеню тяжкості.

Прокурором у суді надано беззаперечні докази, які підтверджують вину обвинувачених у скоєнні інкримінованого їм злочину.

За результатами судового розгляду повнолітні обвинувачені отримали покарання у виді 5 місяців арешту з конфіскацією ¼ частини особистого майна, крім житла, неповнолітній – 2 роки позбавлення волі з іспитовим строком 2 роки.

При призначенні покарання усім трьом особам, суд прийняв рішення про застосування до них ст. 69 КК України (призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом).

Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором готується апеляційна скарга про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості кримінального правопорушення, внаслідок м’якості.

Санкція ч. 2 ст. 187 КК України передбачає покарання від 7 до 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

 За інфомацією Ніжинської міської прокуратури