Сьогодні, 7 червня, День народження відзначає тренер Сергій Полтавцев – людина, котра виховала не одне покоління ніжинських спортсменів, в числі яких – чемпіон Європи з самбо Наталя Чистякова.

Дата не кругла, але Сергій Альбертович гідний того, щоб про нього згадали.

Чимало людей розуміють, що за успішними результатами вихованців стоять їхні тренери – так би мовити, другі батьки. Вони вболівають, як  ніхто інший, підтримують юних спортсменів морально і матеріально. За роки тренувань та змагань тренери та вихованці стають одним цілим.

С. А. Полтавцев дружить зі спортом 48 років, 15 з яких працює з ніжинськими дітлахами – з того самого часу, коли доля закинула його до Ніжина.

Кілька років Сергій Альбертович очолював Ніжинську комплексну дитячо-юнацьку спортивну школу. Але коли його вихованка Н. Чистякова почала показувати серйозні результати, і постав вибір між тренуваннями з Наталею та керуванням КДЮСШ, він, майже не замислюючись, обрав перший варіант. Зробив це, чесно відмовившись від посади. Хоча міг ще триматися за посадове крісло…

Така він людина – скромна, порядна, безкомпромісна. І дуже цілеспрямована. Якщо вже щось вирішив – йтиме вперед доти, допоки не досягне своєї мети.

С. Полтавцев – один з ініціаторів відкриття школи дзюдо у Ніжині. Йому та колегам це вдалося, хоча шлях довелося подолати нелегкий.

Його поважають колеги, люблять діти. Як він каже, шанс треба надавати кожній дитині.

У нього у самого четверо дітей. Один з синів – Олексій – пішов по стопах батька: працює тренером з самбо у КДЮСШ. Молодший син Антон вже вихованець цієї школи. Сергій Альбертович прищеплює любов до спорту і своїм онукам.

Але, незважаючи на сімейний стан, С. Полтавцев стверджує, що «одружений» на спорті. Це сенс його життя.

Зазвичай тренер відзначає свій День народження посиденьками за чашкою чаю зі своїми вихованцями. На цей захід приходять хлопці та дівчата будь-якого віку. Їх всіх об’єднує одне – Сергій Альбертович Полтавцев. Вони діляться вражаннями, досвідом, розповідають, хто яких висот досяг у житті. «Це найкращий подарунок, який я тільки міг собі уявити», – підкреслює тренер.

Користуючись нагодою, спортивна спільнота м. Ніжина вітає колегу з Днем народження. Ми із задоволенням приєднуємося до поздоровлень.

І давайте всі разом вболівати за тандем «Наталя Чистякова – Сергій Полтавцев» на майбутніх змаганнях з дзюдо, які відбудуться в Угорщині 10 червня.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук