У понеділок, 6 лютого, ічнянці та громадські активісти влаштували пікет в ічнянській районній адміністрації.

То чи є за що звільняти головного лікаря Ічні?

Вони вимагали від керівників району звільнити з посади головного лікаря Ічнянської райлікарні Дмитра Івасюка, який, за словами пікетувальників, тимчасово закрив пологове відділення. Люди також невдоволені його роботою, бо вважають, що він як керівник не докладає ніяких зусиль, аби зберегти все надбане протягом багатьох років. Та найбільше активістів збурило, що жінки Ічнянщини тепер не можуть народжувати у своїй райлікарні, а мають їхати далеко від дому, приміром, у Ніжин чи Прилуки.

Головний лікар Ічнянської районної лікарні Дмитро Івасюк у своєму коментарі зазначив:

— У понеділок близько третьої години дня відбулася зустріч колективу медичних працівників з місцевими активістами стосовно мого наказу про припинення прийому пологів, бо наша лікарка-неонатолог звільнилася і виїхала в Польщу. А без цього спеціаліста приймати пологи ми не маємо права. Після зборів, коли всі розійшлися, мені зателефонував голова райдержадміністрації і каже: «Тут таке, тут таке... Посходилися активісти, їдьте сюди!» Люди вимагали моєї відставки, щоб писав заяву на звільнення. Я пояснив пікетувальникам, що наказ видано не про закриття пологового відділення, а про припинення прийому пологів. У людей таке враження, що я маю зі своєї кишені терміново витягнути неонатолога!

Діалогу з активістами не відбулося. Вони розійшлися, я поїхав додому. А сьогодні вранці (7 лютого. — Авт.) знову була зустріч із медпрацівниками лікарні, куди завітав депутат обласної ради, прізвище не називатиму, котрий умовив досвідченого лікаря-педіатра Людмилу Куліш, яка проходила тренінги і працювала неонатологом, попрацювати в пологовому відділенні. Отож сьогодні я видав новий наказ про поновлення прийому пологів.

— Словом, проблему вирішено?

— Так. Але активісти все одно хочуть мого звільнення, виноситимуть це питання на розгляд сесії районної ради. Та це вже таке... Я працюю лікарем 42 роки.

— Як довго не приймали пологи в Ічнянській лікарні?

— З 27 січня по 6 лютого.

— Чи народжувалися за цей час дітки і до яких лікувальних закладів їхали породіллі?

— Було четверо пологів. Жінки народжували в Ніжині і Прилуках.

За словами головного лікаря, у 2016 році в пологовому відділенні Ічнянської райлікарні побачили світ сто сімдесят шість немовлят.

— А щодо спільного перебування пацієнтів двох відділень — гінекологічного і неврологічного?

— На поверсі є два крила, на одному у нас неврологія, на іншому — гінекологія, де десять ліжок. Для всіх місць вистачає, то не проблема. І спеціалісти є, два акушери-гінекологи працюють у стаціонарі і ще один — Тарас Баран -воює в зоні АТО.

Депутат ічнянської міської ради Станіслав Залізний «Деснянці» повідомив таке:

— До мене як депутата звернулися громадяни, вкрай обурені рішенням про закриття пологового відділення. Адже в такому разі наші породіллі мусять їхати народжувати до Прилук, Ніжина і навіть Чернігова, а це — чималі відстані й дорогоцінний час. Разом із представниками Громадської організації «Активіст Ічнянщини», колишнім воїном АТО Валентином Миколенком та іншими ічнянцями ми зустрілися з головою райдержадміністрації Олександром Бондарем та головою райради Григорієм Герасименком. Нас прийшло близько п’ятдесяти чоловік. До речі, серед присутніх був і чоловік породіллі, якій відмовили народжувати в Ічні саме в цей період. Керманичі району пояснили людям, що така ситуація склалася через те, що нині немає лікаря-неонатолога. Ічнянці порушували питання і про спільне перебування пацієнтів гінекологічного і неврологічного відділень. Усі лікуються на одному поверсі, уже півроку у неврологічному відділенні тривають ремонтні роботи, скільки ще чекати? Громада вимагала звільнення головного лікаря, бо не все у його роботі так гладко, як здається. Тут мають попрацювати правоохоронні органи. До того ж він уже пенсіонер...

Медичні працівники бояться втратити роботу, отож і мовчать. А громада вже не може терпіти. 9 лютого має відбутися позачергова сесія Ічнянської районної ради, де депутати вирішать долю головного лікаря. До речі, Дмитра Івасюка захищають і підтримують і голова райдержадміністрації, і голова райради.

Голова Громадської організації «Активіст Ічнянщини» Ігор Денисенко розповів:

— Через те, що тимчасово закрили пологове відділення, у людей виникло чимало питань і до влади, і до головного лікаря. Було зібрання колективу лікарні, на яке ми потрапили, але нічого, що нас цікавило, не почули. Отож активісти приєдналися до людей і пішли на протест у райдержадміністрацію.

На сьогодні проблему з пологовим начебто вирішено. Але у людей все одно багато питань до головного лікаря. Що ж вирішать депутати райради, дізнаємося у четвер.

Джерело: Лариса Галета, «Деснянка» №6 (639) від 9 лютого 2017