Оперативна інформація в Ніжинському районі станом на ранок 12 квітня 2022 року:

— Ніжинщина поступово повертається до мирного життя. Територію м. Ніжин та всіх автошляхів повністю розміновано. Продовжуються роботи з розмінування населених пунктів району підрозділами ЗСУ та ДСНС.

Підрозділами ДСНС обстежено 18,551 га території населених пунктів, 20 об’єктів, 139 домогосподарств, 2,5 км ЛЕП, 1 км газопроводів. Виявлено та вивезено в тимчасове місце зберігання перед знищенням 7522 одиниць ВНП. Роботи продовжуються. Багато територій ще не обстежено. Не з’їжджайте на узбіччя та не користуйтеся лісовими дорогами, не підходьте до знищеної техніки!

Проводяться роботи з відновлення критичної інфраструктури: газопостачання, електропостачання та зв’язку. Проте без газу в районі залишається 6 населених пунктів, без електрики — 2, а населення 2 громад – без мобільного зв'язку.

— За останню добу втрат серед військових та цивільного населення немає.

— На території Ніжинського району перебуває 14465 внутрішньо-переміщених осіб, 750 з них зареєстровано Управлінням соціального захисту населення Ніжинської міської ради. Всі вони забезпечені харчуванням, засобами гігієни та ліками.

— Органи місцевого самоврядування здійснюють фіксацію фактів руйнації/пошкодження об’єктів.

— У зв’язку з введенням в Україні воєнного стану державний реєстр речових прав на нерухоме майно та єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань не працюють, тому ЦНАПи у територіальних громадах наразі можуть здійснювати лише консультування населення та реєстрацію внутрішньо-переміщених осіб.

72 сільськогосподарські підприємства району розпочали проведення весняно-польових робіт: підживлення озимих культур, внесення мінеральних добрив під посів ярих, передпосівковий обробіток ґрунту та посів ранніх ярих культур на площі 938 га. В тому числі: ярої пшениці – 164 га, ярого ячменю – 405 га, гороху – 289 га.

— Школярі 17 громад продовжують навчання за дистанційною формою. 3 заклади дошкільної освіти відновили свою роботу.

— Поліція Ніжинщини посилено працює в умовах воєнного стану. Загальна безпекова ситуація в районі наразі стабільно контрольована.

— Ніжинська районна військова адміністрація продовжує розподіл гуманітарної допомоги між громадами району, керівництво яких формує списки отримувачів гуманітарної допомоги. Медикаменти отримали медичні заклади міст Бобровиця, Борзна та Бахмач. Всі центри первинної медико-санітарної допомоги отримали інсуліни, що забезпечує повну потребу населення у препараті.

— Народний депутат України Анатолій Гунько передав найнеобхідніші продукти харчування, які були доставлені до населених пунктів району.

Ніжинська РВА працює і завжди на зв’язку. Кожен напрямок роботи контрольований. Використовуємо усі можливості. Кожен з нас і всі ми разом працюємо на перемогу!

Ми переможемо!
Слава Україні!

Ніжинська районна військова адміністрація

Фото nizhyn_online