Жителі села Ніжинське б’ють на сполох, що підрядник не встигне виконати реконструкцію дитячого садочку у визначений строк. Якщо кошти освоїти не встигнуть, то село так і залишиться без дитсадка. Про це написали на сайті «ПравдаТУТ».  

Про дитячий садочок жителі села Ніжинське мріяли давно. І от у 2016 році мрія стала реальністю. Райдержадміністрація Ніжинського району та сільська рада Ніжинського виділили кошти на реконструкцію будівлі № 2 Ніжинської ЗОШ I-II ст. під дошкільний навчальний заклад «яслі-сад». Тендер на реконструкцію виграв підприємець з Борзни Олексій Христич. Його працівники за рік роботи встигли зробити лише дах, поставити вікна та утеплити фасад. І хоча, згідно договору, реконструкція повинна закінчитися до кінця 2017 року, в приміщенні і досі немає навіть підлоги.

Приїхавши на місце реконструкції ми помітили п`ятеро чоловіків, які займалися утепленням зовнішніх стін приміщення. На запитання про те, як давно вони тут працюють, відповіли лише нерозбірливе, – «недавно». Від коментарів робітники відмовилися та порадили звернутися до їх безпосереднього керівника. Однак надавати будь-які коментарі Олексій Христич відмовився. В телефонній розмові з журналістами він висловився наступним чином, – «ви їздили з головою райдержадміністрації, він повністю володіє всією інформацією».

Сам голова райдержадміністрації В`ячеслав Івашин каже, що відкриття дитячого садочка у Ніжинському для нього справа принципова, – «Зараз уже ціни на будматеріали виросли в порівнянні з тими, що були під час укладання договору. А кошторисна вартість реконструкції залишилась тією ж. Тому підприємцю можливо навіть і вигідно, аби ми відмовилися від його послуг. Однак ми цього робити не будемо та намагатимемося його змусити виконати усі роботи, які прописані в умовах договору. До 1 вересня 2018 року дитячий садок у Ніжинському повинен бути готовий до експлуатації.»

Загальна вартість проекту реконструкції цього об`єкту, згідно тендерних умов складає 1 млн 799 тис грн. Більшу частину цих коштів надали з бюджету села Ніжинське. Основна сума підряднику повинна бути виплачена лише за наявності акту виконаних робіт.

Голова Ніжинської сільради Володимир Орел розповів, що у дитячому садочку планується виховання близько сорока дітей у двох групах. Для жителів села наявність такої установи є дуже соціально важливою, адже зараз дошкільнят доводиться відправляти на денне виховання в інші населені пункти, де дитячі садочки уже є.

Тож поки між підприємцем і владою тривають перемовини щодо строків виконання реконструкції, батьки та малеча села Ніжинське продовжують чекати на такий омріяний дитячий садок.