719919_2_w_590Протягом останніх днів увага українських ЗМІ була прикута до досліджень, проведених ніжинкою, наймолодшим в Україні доктором наук, старшим науковим співробітником Інституту молекулярної біології і генетики НАН України  Ольгою Броварець.

Відкриття молодого українського вченого дає надію на прорив у лікуванніраку та багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації ДНК. Мова йде про наукове відкриття світового рівня в сфері вивчення механізмів виникнення спонтанних точкових мутацій ДНК.

Ольга Броварець народилась в центрі мого округу в м.Ніжині, є авторкою понад 60 наукових публікацій, науковець виского рівня та потенціалу. Працює у міждисциплінарних напрямках молекулярної біології, молекулярної фізики, квантової хімії та хімічної фізики. Попри численні пропозиції роботи з усіх провідних країн світу, Ольга хоче бути корисною в своїй країні.

«Враховуючи високі досягнення в науковій галузі, підвищення авторитету української науки в світі завдяки досягненням молодого науковця, я особисто звернувся до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, аби вони посприяли створенню гідних умов роботи та продовження досліджень для Ольги Броварець, а також розглянули можливість забезпечення науковця житлом в Києві. А сьогодні під час візиту до Чернігова Володимира Гройсмана та Лілії Григорович під час нашої зустрічі я ще раз наголосив на необхідності підтримки нашої талановитої землячки з Ніжина. Вірю, що держава знайде для цього можливості», — підкреслив народний депутат.

16106966_1263429807083176_99502444_o