У суботу, 24 грудня, зранку кількадесят протестувальників перекрили автотрасу Київ-Чернігів. Вимагали, щоб їх почули у Чернігівській облдержадміністрації і погодились на створення об’єднаної громади у складу Красилівки, Олишівки та Смолянки.

Так хочуть реформу, що перекрили міжнародну трасу

Селяни з кількох сільських населених пунктів 3-х суміжних районів – Козелецького, Чернігівського та Куликівського – вже півроку намагаються створити об’єднану громаду. Її центром має стати селище Олишівка. А у селах Смолянка та Красилівка на сходах своїх громад прийняли відповідні рішення про приєднання.

Втім, попри те, що всі документи були надані до облдержадміністрації, голова ОДА не підписав відповідного експертного висновку. Відтак, активіти впевнені, що процес гальмують чиновники.

 

Детальніше про акцію – у сюжеті ТСН 1+1

У свою чергу, в ОДА кажуть: три села, які оголосили про об’єднання, належать до трьох різних районів, і вирішувати правову колізію необхідно на законодавчому рівні.

Чиновники запропонували активістам розпочати переговори — відповідну нараду призначили на сьогодні, 27 грудня. В Олишівці чекають на приїзд голови Чернігівської ОДА Валерія Куліча.

Як закінчаться перемовини чиновників та місцевих активістів і чи буде врешті створена громада на суміжжі 3-х районів — буде повідомлено пізніше.

Джерело: cntime.cn.ua