На засіданні оперативного штабу 9 лютого обговорювалася ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ в області.

Йшлося про питання готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, стан забезпеченості лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу.

Як зазначив голова штабу, заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін за 05 тиждень 2018 року в області захворіло понад 5,5 тис. осіб, з них майже 3,7 тис. дітей. Рівень захворюваності по області нижче епідпорогу на 31,7%, але стрімко зростає.

«Випадків захворювання на грип в області на сьогодні немає, але в Україні прогнозується підвищення захворювання на грип, тому така ситуація є можливою. – повідомив в.о. заступника директора, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр» Артем Ярошенко. – Тому, у зв’язку з високим рівнем епідпорогу в окремих районах області, за рекомендацією адміністрації ДУ «Лабораторний центр МОЗ України» введено обмежувальні заходи в деяких селах Корюківського, Менського, Н. — Сіверського, Ічнянського, Бобровицького, Куликівського, Семенівського, Козелецького, Чернігівського районів,міст Сновська та Ніжина. Також з 12 лютого – для шкіл з 5-дненною системою навчання та з 10 лютого – для шкіл з 6-денним робочим тижнем призупинені заняття у всіх школах міста Чернігова».

Обговоривши ситуацію, представники штабу вирішили в залежності від стану захворюваності вводити обмежувальні заходи в лікувально-профілактичних закладах області, забезпечити постійне оновлення запасів лікарських засобів для лікування тяжких форм грипу, ГРВІ та їх ускладнень, розгортати додаткові ліжка для лікування тяжких форм грипу, ГРВІ та їх ускладнень та ряд інших додаткових заходів.

Також лікарі нагадують – цього епідемічного сезону в Україні циркулюють збудники грипу В, віруси Н1N1 та Н3N2. «Особливого значення, на який вірус грипу захворіла людина, немає. Є лише деяка відмінність у протіканні симптомів. Втім, лікування та профілактика практично схожі. Головне – не поширювати збудника серед людей. Тому постільний режим та маска на обличчі хворого – запорука профілактики хвороби серед родичів та близьких, які доглядають хворого», – наголошує завідувачка інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська міська лікарня №2» Світлана Ворона.

Для запобігання захворювання на грип та застуду актуальним залишається профілактична вакцинація. Щеплення можна здійснювати у будь-якому віці. Також слід пам’ятати, що упереджують поширення повітряно-крапельної інфекції уникнення місць скупчення людей, миття рук, провітрювання приміщень та вживання продуктів, багатих на вітаміни та мінеральні речовини. А при перших ознаках захворювання необхідно залишатися вдома та викликати дільничного терапевта або сімейного лікаря.

Прес-служба Управління охорони здоров’я
Чернігівської облдержадміністраці