У вівторок, дев’ятого липня, після грандіозної реконструкції у ніжинському навчально-виховному комплексі «Престиж» урочисто відкрили перший у місті та районі сучасний дитячий соціальний басейн. 
Цієї події без перебільшення чекало усе місто. Адже в останнє єдиний у Ніжині басейн працював більше 15 років тому. Тому на відкриття прийшли і діти, і батьки не лише «Престижу», а й з усього міста. Бо ж займатися тут зможуть усі діти Ніжина. Малюкам не терпілося похлюпатися у новому басейні. І почекати лишилось зовсім трохи. Заняття тут розпочнуться трохи більше, ніж за місяць, з нового навчального року.

Радів разом з містянами Анатолій Лінник, голова ніжинської міської ради. Адже це один з наймасштабніших і без перебільшення найпотрібніших проектів, які реалізувались у Ніжині за останні кілька років. Генеральний підрядник реконструкції — чернігівська будівельна компанія «УкрСіверБуд».
— Будівельники не просто відновили басейн, а зробили неймовірне. Це яскравий приклад соціальної відповідальності перед громадою, — відзначив роботу «УкрСіверБуду» Анатолій Лінник. 
— Я вітаю усіх містян з такою подією. Сподіваюсь, що маленьким ніжинцям буде зручно у новому сучасному басейні, — звернувся до присутніх Володимир Сахненко, директор виконавчий «УкрСіверБуду».
Протягом усього часу проект реконструкції перебував під пильним наглядом Олександра Кодоли, народного депутата та кандидата у народні депутати по 209 виборчому округу. Адже саме за його ініціативи стало можливим відкриття такого важливого для міста об’єкту. І саме завдяки його підтримці здійснилась давня мрія ніжинців. На ремонт басейну він залучив понад дев’ять мільйонів гривень. Олександр Михайлович переконаний — громада міста повинна мати басейн, в якому будуть навчатися плавати і оздоровлюватися юні ніжинці. 
— З ідеєю реконструкції басейну на базі навчально-виховного комплексу «Престиж» до мене звернулися ніжинці на початку 2016 року, — розповідає Олександр КОДОЛА, народний депутат, кандидат у депутати по 209 виборчому округу. — Якраз тоді ми з керівництвом міста та будівельниками неподалік урочисто закладали капсулу будівництва багатоквартирного житлового будинку (про сучасний житловий комплекс у Ніжині читайте на наступній сторінці). Мешканці мікрорайону на чолі з директором гімназії Валентиною Градобик звернулися до мене з проханням облаштувати на базі гімназії дитячий садок і реконструювати єдиний у місті шкільний 16-метровий басейн, який останні 15 років не експлуатувався. 
Виявляється, місто обласного значення, друге на Чернігівщині за кількістю населенням втратило можливість навчати плаванню і оздоровлювати дітей. Звісно, я підтримав цю потрібну для міста ідею. І доклав усіх зусиль, щоб вже за рік у басейні НВК «Престиж» могли плавати і оздоровлюватися юні ніжинці. І врешті 70-тисячний Ніжин отримав сучасний дитячий соціальний басейн. А навчально-виховний комплекс «Престиж» після відкриття бассейну стане одним з найкращих навчальних закладів міста.

Сучасне обладнання та підлога з підігрівом

Просторий світлий хол, далі — роздягальні для хлопчиків та дівчаток із сучасними шафами. А щоб малеча на мерзла на холодних кахлях, роздягальні обладнанні системою теплої підлоги. 
Душові із сучасною сантехнікою і, що найголовніше, — із завжди теплою водою. І нарешті — сам басейн. Приміщення і сама чаша викладені яскравими кахлями. А на одній за стін — величезне панно. Це ідея Валентини Градобик, директора НВК «Престиж». Валентина Валентинівна придумала, а будівельники реалізували ідею. 
— Загальна площа будівлі — 1107 метрів. Чаша басейну — 16,7 на 7,8 метри. Глибина зростає від 95 до 120 сантиметрів, — говорить Валерій ВИДИШ, начальник ніжинської дільниці «УкрСіверБуду». — Провели реконструкцію даху, фасадів, системи опалення і так далі. Повністю обладнали систему вентиляції. Щоб підтримувалась однакова температура між водою та повітрям, не збиралась волога. Опалення централізоване. Але у перспективі можливе будівництво автономної котельні. У допоміжних приміщеннях на радіаторах встановлені пристрої, за допомогою яких можна регулювати температуру повітря. Це дозволить економити на опаленні. Також встановили сучасне обладнання для басейну: фільтри, системи очищення води, хлорування. У басейні та душових підлога з підігрівом. Великий хол, де будуть приймати дітей, сучасні роздягальні, душові кімнати. Також передбачені допоміжні приміщення для персоналу: тренерів, медпрацівника, масажистів. 
Щодня на об’єкті працювали від 20 до 30 наших спеціалістів.

«Ми працювали у тандемі»

— Басейн розрахований на всіх дітей нашого міста. Ми зможемо приймати по 10-15 груп щодня. Завдання басейну не тільки оздоровити та навчити дитину плавати. Плануємо також відкрити групи для дітей з проблемами опорно-рухового апарату, — говорить Валентина ГРАДОБИК. — Мені приємно працювати з такою командою. Бо ми в тандемі. Ніжин отримав результат і згадуватиме Олександра Кодолу «УкрСівеБуд» добрим словом. 
Також «УкрСіверБуд» виконував ремонтні роботи у групах дитячого садка «Престижу». Тепер це світлі просторі приміщення з сучасним ремонтом. Заходити в такі групи приємно і дітям і дорослим.
— Компанія відповідальна, — продовжує Валентина Валентинівна. — Не просто береться за складні завдання, а робить якісно. Першу групу відкривали за два місяці. Терміни були дуже стислими. Будівельники буквально жили тут. Сказати, що працювали в кілька змін, нічого не сказати. У них була перша, друга, третя і навіть нічна зміна. Щоб не заважати навчальному процесу, працювали в нічний час, коли в школі нікого не було.
Це наші друзі. Ради, що вони у нас є. Сподіваємося на подальшу співпрацю.
Будівництво — це постійне спілкування. Ми вирішуємо, змінюємо. Вони чули мене, я дослухалась до порад. Це співпраця. І вона вийшла.

Джерело: «УкрСіверБуд»