У Ніжинській центральній міській лікарні імені Миколи Галицько старий рентген апарат частіше ремонтують, ніж використовують за призначенням, — каже головний лікар Олександр Костирко. Та це і не дивно, бо прослужив він уже більше 30 років і ледь забезпечує 50 % реальної діагностичної потреби лікарні. Щорічно на ньому роблять близько 450 знімків, в той час, коли реальна потреба перевищує 750.

“Технічні можливості старого рентген апарату не дають змоги проводити обстеження в повному обсязі. Потреба в такій діагностиці приблизно в половину більша. Придбання нового рентгенівсько-діагностичного комплексу дасть змогу лікарні не тільки покращити якість оперативних втручань. Крім того, це вчасність та оперативність діагностики при важких травмах, таких як,  множинні травми у людей, які надходять з вулиці, залізниці, внаслідок ДТП. Нове обладнання підвищить доступність та якість медичної допомоги,” — пояснює Олександр Костирко.

Потреба в оновленні діагностичного устаткування стоїть перед лікарнею уже не перший рік. Існує навіть міська цільова програма по переоснащенню міської лікарні. За нею щорічно виділяють кошти з міського бюджету на пріоритетні та вкрай необхідні закупівлі медичного обладнання. Вона існує з 2015 року і частково задовольняє потребу лікарні в оновленні медичного оснащення. Однак, новий рентгенівсько-діагностичний комплекс коштує півмільйона гривень. Така сума виявилась непосильною для міського бюджету. Тому для залучення цих коштів звернулися до народного депутата України Олександра Кодоли. За його поданням, Кабінет міністрів України проголосував за виділення 3 мільйонів гривень чергового, цьогоріч уже третього траншу на соціально-економічний розвиток 209 виборчого округу. 500 тисяч гривень з них передбачено на придбання комплексу рентгенівського діагностичного (палатний рентген-апарат) для КЛПЗ «Ніжинська центральна міська лікарня імені Миколи Галицького». 

“Я добре знаю потреби усіх районних та міських лікарень свого виборчого округу. Адже щорічно ми проводимо спільні наради і актуалізовуємо інформацію. Я особисто вважаю, що лише об’єднавши зусилля можливо подолати найскладніші проблеми. Дуже часто місцеві бюджети не можуть задовольнити потреби медичних закладів в оновленні обладнання. Без підтримки держави Ніжинська центральна міська лікарня ще невідомо скільки чекала б на можливість придбати це необхідне устаткування. За останні роки я ініціював залучення сотень тисяч гривень з держбюджету на закупівлю необхідного обладнання та меблів для міської лікарні. Тільки цього року лікарня вже отримала сучасний апарат Холтера вартістю 150 тисяч гривень. Тепер заклад отримає новий палатний рентген-апарат, гроші на його придбання передбачені Постановою Кабміну”, — каже Олександр Кодола.

Сьогодні під час зустрічі з Олександром Кодолою колектив Ніжинської центральної міської лікарні імені Миколи Галицько отримав сертифікат на новенький рентген-апарат та почав підготовку до придбання обладнання.

Вікторія Жежелева