На мамограф, що майже 10 років відпрацював у чернігівському обласному онкологічному диспансері, претендувало декілька районних лікарень області. Втім депутати обласної ради вирішили передати його у найпівнічніший район.

Старенький мамограф з обласного центру ще попрацює в одній з районних лікарень

На останній сесії Чернігівської обласної ради мамограф був переданий саме до Новгород-Сіверської районної лікарні. Вже 7 березня він був доставлений до міста. І після остаточного встановлення, 22 березня, відбулося урочисте відкриття цього мамологічного комплексу.

Мамограф хоча і вживаний, проте працює відмінно — він  відносно сучасний — цифровий.

Мамографія – це золотий стандарт в діагностиці онкозахворювань молочних залоз. Цей метод є дуже інформативним та дозволяє виявляти пухлини на ранніх стадіях. І це дуже важливо, адже кількість жінок, у яких виявляють рак грудей на Новгород-Сіверщині, досить значна.

«Для роботи мамографа наявні всі необхідні спеціалісти, — каже головний лікар райлікарні Світлана Шам, — Це і рентгенолаборанти, які проводять саме дослідження і лікарі, які визначають пацієнт здоровий чи йому потрібне дообстеження в обласній лікарні. Для того ж, аби сільському населенню було зручно проходити мамографію, в лікарні розробили спеціальний графік».

В лікарні зазначають, що мамографічне обстеження можуть пройти не лише мешканки Новгород-Сіверщини, а і жінки з інших сусідніх районів області.

Більше — у сюжеті Новгород-Сіверської регіональної філії НСТУ.

http://cntime.cn.ua