Екскерівника Чернігівського центру сучасної онкології Юрія Шеня підозрюють у зловживанні службовим становищем. 21 вересня 2021 року прокуратура області повідомила йому про підозру заочно.

Його підозрюють у тому, що торік він замовляв консультаційні послуги з питань комерційної діяльності та управління у приватного підприємця, хоча у структурі онкоцентру мав власний планово-економічний відділ, який і мав виконувати ці завдання. Цим завдав понад 130 тисяч гривень збитків, розповів прокурор відділу обласної прокуратури Олександр Довгошей.

В кінці серпня Юрій Шень написав заяву про звільнення з посади та повернувся до роботи завідувача гінекологічного відділення. Виконує обов’язки гендиректора центру онкології Олександр Заїка. З його слів Юрій Шень наразі перебуває у відпустці. Отримання повідомлення про підозру він не коментує.

В рамках розслідування прокуратура перевіряла, серед іншого, результати фінансового аудиту, оприлюдненого на сайті Держаудитслужби від 7 липня 2021 року. Нині через відкриття кримінального провадження він недоступний. Суспільне отримало матеріали від депутатки Чернігівської міської ради Марини Рейко, яка завантажила звіт одразу після публікації. Згідно з документом, у лікарні працював планово-економічний відділ з п'яти працівників. Щомісяця на їхні зарплати витрачали близько 37 тисяч гривень. Паралельно ті ж самі послуги замовляли у приватного підприємця за майже 19 тисяч на місяць. Протягом 7 місяців 2020 року ФОП отримав – понад 130 тисяч гривень від лікарні. Нинішній керівник закладу Олександр Заїка, консультаціями приватних осіб зараз не користуються.https://go.rcvlink.com/static/iframe.htm
Загалом у звіті Держаудитслужби описані п'ять фактів за минулий рік, коли онкоцентр мав додаткові витрати на загальну суму 1 млн 390 тисяч гривень. Так, за схожою схемою онкоцентр заплатив понад 377 тисяч гривень приватній компанії «Візіотек» за обслуговування комп’ютерної техніки, маючи при цьому три штатних інженера-програміста. Крім того, з лікарні звільняли штатних столярів та електриків, натомість замовляючи послуги у приватних підприємців. На суми 75 і 137 тисяч гривень відповідно. В той самий час онкоцентр відмовився обслуговувати власну пральню, звільнивши людей, та здав приміщення в оренду приватній компанії. В результаті витратив на прання вдвічі більше грошей. Замість 243 тисяч за 10 місяців — 490. Ми намагалися отримати коментар Юрія Шеня щодо підозри. За його номером телефону слухавку взяла жінка. Вона не представилася

За словами заступниці голови НСЗУ Тетяни Бойко, на початок року онкологічний центр у Чернігові був законтрактований на загальну суму у 160 мільйонів гривень. Ці гроші лікарня мала б витрачати в першу чергу на пацієнтів та заробітні плати. Чернігівський центр цей принцип порушував.

За словами Тетяни Бойко, в разі, якщо буде доведено, що лікарня порушувала вимоги контракту з НСЗУ, договір із такою установою може бути розірваний.

Джерело: «Суспільне Чернігів»