Уже на першій сесії Срібнянської об’єднаної територіальної громади депутати висловили недовіру новообраному голові, 45-річному Олегу Куделі.

Олег Павлович тоді обурився: за що? Кілька хвилин на посаді, ще і зробити нічого не встиг.

Питання підняв депутат Володимир Якимченко. Причина — наявність рішення суду про притягнення голови ОТГ до адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

За законом, у такому випадку замість голови на чолі ради має стати секретар — Ірина Мартиненко. Олег Куделя тоді протестував: секретар не набрав своїх повноважень, бо голова їх не підписав. Подав до суду і відмовився передавати печатку.

З того часу минуло майже три місяці. Що зараз?

Керує ОТГ секретар Ірина Мартинюк. 19 січня депутати зібралися на сесію, працювали комісії. Все йде своєю чергою. Як вдалося знайти компроміс?

— Кінець року. Невиплачені зарплати, харчування дітей у дитячому садку — багато невідкладних питань. Тому пішли на переговори з депутатами і вирішили, що треба працювати, — говорить Олег Куделя. — Запустили роботу громади: сесія працює, бюджет прийняли. Вирішили: процес не затягувати, як вирішить суд, так і буде.

Справа мала розглядатися у Срібному, потім у Чернігові, потім — знову у Срібному. І тут Срібнянська селищна рада подає касацію до Верховного суду щодо місця проведення. Тобто і на сьогодні розгляд по суті не відбувся. Все вирішується, де слухати. Процес затягується.

Але ж понад 50 відсотків виборців віддали свої голоси за мене. Як з ними? Я по вулиці не можу пройти. Люди зустрічають: а коли буде суд?

Деякі кажуть: ти не повинен визнавати цих людей заступниками, секретарем і так далі. Та ми пішли на те, щоб громада працювала, а не реалізовувати особисті амбіції.

— Що з печаткою?

— Вона як лежала, так і лежить у бухгалтерії. Коли до мене прийшли за нею, .у листопаді, спересердя сказав: «А кому її віддавати?» Але фізично печатки у мене і не було. Передали у присутності срібнянців (яких саме, не уточнив). Це не моя особиста власність.

— У раді буваєте?

— Ситуація неоднозначна. Якщо не ходити, то потім скажуть: прогулював. Отож ходжу, так би мовити, на громадських засадах. Вирішуємо із заступниками комунальні питання. Але нічого не підписую.

Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №6 (1657), 8 лютого 2018 року