Неділя, 6 червня. На годиннику – дев’ята ранку. Більшість містян ще ніжаться у своїх теплих ліжках, а от люди, котрі кілька днів тому принесли славу Ніжину – спортсменка Наталя Чистякова та її тренер Сергій Полтавцев – вже на ногах: попереду – чемпіонат світу з дзюдо в Угорщині. Ніжинська спортсменка виступатиме 10 червня.

Деякі ніжинські сайти вже озвучили оперативну інформацію:  «Наталя знов на татамі» з натяком на змагання у Будапешті. Дійсно, вона знов на татамі, тільки ще в Ніжині. І сьогодні у неї звичайне повноцінне тренування перед майбутніми змаганнями.

Журналісту сайту «УН» вперше в житті дозволили відвідати «святую святих» – спортивну залу, де займається чемпіонка Європи з самбо. Ця зала знаходиться в Ніжинській школі №16.

Поки Наталя зайнята, ми спілкуємося з тренером Сергієм Полтавцевим.

— Сергію Альбертовичу, скільки років Ви тренуєте Наталю?

— Вже 14. Її привели до мене батьки до Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи, коли їй ледве виконалося шість рочків.

— Ви відразу роздивилися у ній майбутню спортсменку? Вона вже тоді подавала надію?

— Яке там! Вона була такою собі «нехочухою» – скажеш: потрібно зробити ось це і це. Вона у відповідь: «Не буду», «Не хочу». Хлопці, які тренувалися разом з нею, слухаються мене, виконують всі завдання, а вона вже тоді проявляла характер.

— Ви сварили її? Не лякали тим, що виженете із занять?

— Я як тренер завжди вважав і вважаю: будь-кому треба давати шанс. І Наталка не була виключенням.

— Як швидко юна спортсменка Чистякова почала показувати гарні результати?

— Мабуть, коли їй було років 9–10. Вже тоді вона перемагала на змаганнях в Україні. Пізніше ми відправилися підкорювати Європу та одного разу навіть – Азію.

— Які слова зазвичай Ви говорите Наталці перед змаганнями?

— Вибачте, це наше особисте з нею (посміхається).

— На Вашу думку, Наталя схильна до «зіркової хвороби», адже в такому віці вона отримує дуже багато людської уваги, в тому числі – і від поважних персон?

— Ні, вона скромна людина. Я теж не вітаю піар. Ми працюємо заради перемоги, бо спорт – наше життя.

— Ми вже знаємо, що Наталя по завершенню своєї спортивної кар’єри мріє залишитися у Ніжині. Вона здобуває якусь освіту?

— Так, вона матиме дві вищі освіти: наразі навчається в Сумському державному університеті на факультеті «Медицина» (відділ «Спорту») та Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя за спеціальностю «Облік та аудит».

— У вас з Наталею є одна, спільна на двох, мрія?

— Є. Це Олімпіада. Ми поступово до неї рухаємось. Мріяти завжди треба масштабно (посміхається).

— Кілька днів тому відбулася чергова сесія Ніжинської міської ради, де міський голова Олександр Кодола озвучив гарну для спортивного активу Ніжина новину – 3 червня можна вважати днем відкриття школи дзюдо у місті. Ваші емоції з цього приводу?

— Ми з колегами-тренерами раді неймовірно. Нарешті це сталося! Дякуємо за розуміння міському голові О. Кодолі та його команді, депутатам міської ради. Впевнені, що зможемо показувати ще кращі спортивні результати.

Під час нашої бесіди з тренером Наталя ані на хвилину не зупинялася на перепочинок. На запитання журналіста: «Як настрій? Позитивний?» спортсменка відповіла риторичним питанням: «А Ви як самі думаєте?».

Думаємо, що так. Навіть впевнені. Позитивний настрій та бойовий дух – це складові гарного майбутнього результату.  

Нагадаємо, що на змаганнях в Угорщині Н. Чистякова виступатиме за дорослу національну збірну України – спочатку в особистій першості (вага 70 кг), а потім – в складі команди. Це відбудеться ВПЕРШЕ в спортивній історії м. Ніжина.

Бажаємо спортсменці та її тренеру тільки перемоги!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора