4 листопада - день вшанування чудотворної Казанської ікони Божої Матері на знак порятунку Русі від навали поляків у 1612 році.

Ці події в історії закарбувались як «смутний час», період тотальної релігійної і культурної агресії. І саме Пречиста Діва Марія стала Заступницею перед Престолом Божим, до якої в молитовному сподіванні поринув православний люд, шукаючи Її небесного захисту.

Історія свята

У 1612 році населення Московії знайшло в собі силу зрозуміти, що всі криваві випробування були попущені за їхнє маловір’я та недостойне духовне життя, і спробували виправити його покаянням, постом і молитвою. І вже після загально народного каяття, після зміни суспільної свідомості, з чудотворним Казанським образом Божої Матері на чолі війська патріоти Мінін і Пожарський звільнили країну від окупантів. Відтоді ця ікона стала символом духовного оновлення та народної єдності для всього слов’янського православного світу.

Народні прикмети

Наші предки помічали, що у день Казанської Богоматері завжди йде дощ. Якщо на Казанську небо заплаче, то слідом за дощем і зима прийде.

«До Казанської не зима, з Казанської не осінь», — йдеться у приказці. Це свято є своєрідним символом перелому погоди.

Традиції

В цей день намагалися зіграти весілля, бо вважалося: «Хто на Казанську одружиться, щасливий буде». «Якби всякому до вподоби наречену, так би й царства небесного не треба»