У понеділок, 5 лютого, за запрошенням народного депутата Олександра Кодоли, учні Носівської ЗОШ №1 побували на екскурсії у Верховній Раді України. Школярі мали змогу ознайомитися і з історією створення обителі української політики із тим як відбувається процес законотворення.

Екскурсія відбулася в рамках проекту Олександра Кодоли щодо поширення знань про український парламентаризм серед молоді його виборчого округу. Це вже 23 екскурсія проведена за час існування проекту. За сприяння депутата з історією і діяльністю Парламенту України змогли ознайомитися сотні жителів 209 виборчого округу: громадські активісти, журналісти, студентська та учнівська молодь.

Екскурсія вразила школярів, адже вони навіть уявити не могли, що можна так легко потрапити до головної  політичної установи України. Серед експонатів, якими особливо зацікавилися учні, був і найважливіший експонат української історії – прапор, що під час проголошення акту незалежності, був внесений до головної будівлі держави. Екскурсовод наголосив, що цей стяг із Верховної Ради виносили тільки один раз: на виставку до 20-річчя ТСН. Також непідробний інтерес викликала картина Олексія Кулакова «Єдність», де зображені головні постаті, що боролися за суверенітет України та депутати першого скликання, якітримають синьо-жовтий прапор.

«Нам дуже сподобалося у Раді, ми дякуємо організаторам поїздки за можливість побачити цю будівлю наживо, а не по телевізору» - дякували своєму депутату учні. За словами школярів, зал засідань депутатів вразив їх своїми великими розмірами.

По закінченню екскурсії, екскурсовод Людмила Іванівна Савон (за посадою – головний консультант апарату Верховної Ради України) запросила учнів на пленарні засідання політиків, за умови  отримання паспортів та проходження онлайн-реєстрації, наголосивши на тому, що Верховна Рада є відкритою для відвідування будь-ким.

Мешканці Чернігівщини також можуть потрапити на екскурсію до Верховної Ради України. Для цього необхідно організуватися і завчасно подати заявку до однієї з громадських приймалень народного депутата України Олександра Кодоли.

Тимофій Зезюлькін, Богдан Кравченко спеціально для прес-служби народного депутата України Олександра Кодоли